Gürsel Tekin’den Başbakan Erdoğan’a Övgü Dolu Sözler

- Yorumlar

İstanbul adaylığı için Sarıgül ile yarışan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan için ’İnsan olarak çok vefalı birisi’ dedi.

Yeni Şafak’tan Nil Gülsüm’ün sorularını yanıtlayan Gürsel Tekin’in sözleri CHP’deki hedefinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Herhangi bir ilçeyi kabul etmeyeceğini sözlerine ekleyen Tekin, Başbakan Erdoğan’ın bir yönünü övmekten de kendini alamadı. Tekin, CHP’nin neden iktidar olamadığını da açıkladı.

İşte Tekin’le yapılan röportajda öne çıkan 3 soru ve cevap:

Soru: Hakkınızdaki yorumlardan biri ‘aslında bir ilçenin başkanlığını garantiye almak istiyor’ şeklinde… Ne diyorsunuz bu yorumlar için?

Cevap: Hayır, kabul etmem. Böyle bir şey istesem zaten bana kim engel olabilir.

Soru: Başbakan Erdoğan sizce nasıl biri?

Cevap: Siyasi ve insani açıdan farklı değerlendirmek gerekir. Ama insani açıdan çok vefalı birisi olduğunu söyleyebilirim. Hatta ona ihanet edenlere bile sahip çıkmıştır. Siyasi yanı, çok beğendiğim bir tarz değil.

Soru: CHP neden iktidar olamıyor?
Cevap: Biz toplumsal meselelerle çok ilgilenemedik. Kurultaylar, iç kavga, ‘o gitti, bu kaldı’ tablosu büyük bir zaafiyet yarattı. Dünya o kadar hızlı değişiyor ki, siyaset olarak bunun gerisinde kalınıyor. CHP olarak bu özeleştiriyi yapmamız lazım.

x