Hüsnü Süslü’den Topselvi – Yunus Mahalleleri Esnaf Ziyareti

- Yorumlar

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Belediyesi, Başkan A. Adayı Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Süslü, dur durak bilmeyen seçim çalışmalarının dozunu iyice arttırmaya başladı.

Fethi Satıcı’nın haberine göre özellikle SEMT esnaflarının Kahvaltılı Sohbet Toplantıları ile ilgili davetlerini geri çevirmeyen Süslü, Tokat İli Almus Alanköyü Kültür ve Dayanışma Derneği Kartal Şubesinin misafiri oldu. Kurmaylarından Hasan Göktaş, Tuncay Şahan, Umut Daştan ve Basın Danışmanı Emrah Yusufoğlu’nun iştirak etti kahvaltılı sohbet toplantısında Topselvi ve Yunus semtinin en önemli problemi olan TAPU ve Geri Dönüşüm sorunları masaya yatırıldı ve mercek altına alındı.

ÇOK ÖNEMLİ BİR SORUN VAR BURDA
Cumhuriyet Halk Partisi Yunus Mahalle Temsilcisi Tuncay Şahan, Topselvi Mahalle Temsilcisi Ali Haydar Singun ve iki semtin esnaflarının katıldığı kahvaltılı toplantı karşılıklı soru ve cevaplarla iki saat devam etti. Önce semt esnaflarını dinleyen süslü, “ Arkadaşlar şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve güvene çok teşekkür ediyorum ve sizlere saygılarımı sunuyorum. Topselvi ve Yunus Mahallemizin sorunlarını yakinen bilen bir kardeşinizim. Geri Dönüşüm ve Tapu sorununuz önemli bir sorun olarak tespit ettim. Allah kısmet eder ve Kartal Belediye Başkanı seçildiğimde bu iki sorunun çözülmesi noktasında somut bir çalışma başlatacağım. Daha önce de söylemiştim. Vaat etmiyorum hizmetin sözünü veriyorum. Yapmış olduğum bir araştırmada, başkalarının üzerinden çok büyük araziler kapatmışlar. Belki bu önemli sorunu sizlerin pek çoğu bilmemektedir” yorumunu yaptı.

AK PARTİ YAVUZ SELİM HASTANESİNE GÖZ DİKTİ
Süslü, şöyle devam etti:” Yani ineği boyamışlar ve DANA diye satmışlar Kordon boyu sizden daha beter ve sıkıntılı durumda. Kartal ‘ın her bölgesinde ayrı ayrı sorunlarla karşılaşıyoruz ve eştikçe daha büyük sorunlar karşımıza çıkıyor. Bütün bu sorunları sizlerle birlikte aşacağımıza inanıyorum. Kartal’ın şimdiye kadar ilgilenilmeyen ve çözümlenemeyen sorunlarını bir bir kayda alıyoruz Burada bir SULUKULE OLAYI YAŞANMASINI İSTEMİYORUZ. Sulukule’nin başına gelenleri gördünüz. “Geri döneceksiniz” dediler. Bir kişi geri dönebildimi? Dönemedi. Bakın size önemli bir açıklama yapacağım AK Parti Kartal Yavuz Selim Hastanesinin bulunduğu alana GÖZ DİKMİŞTİR. Hastane alanı dahil yıktırılan hükümet binası ve çevresi de buna dahildir. Göreve geldiğimizde bu konularla Mücadele edeceğiz ve Kartal’ın bir yerde yağmalanmasını önleyeceğiz. Nasıl önleyeceğiz? Sizlerle birlikte önleyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Süslü,göreve geldiklerinde Kartal’ın her köşesini süsleyeceklerini de sözlerine ekledi.

x