AK Parti Sapanca’da istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı

- Yorumlar

AK Parti İstanbul İlbaşkanlığı tarafından düzenlenen “12. İstişare Ve Değerlendirme Toplantısı” Sapanca Güral Otel’de gerçekleştirildi.

12. İstişare Ve Değerlendirme Toplantısının gündemini, ülkemizde yaşanan siyasi gelişmeler ve 2014 Yerel Seçimleri Stratejik Planı oluşturdu.

İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun ev sahipliğinde yapılan 12. İstişare ve Değerlendirme Toplantısına; Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, İstanbul Milletvekilleri, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Kurucular Kurulu Üyeleri, İl Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Disiplin Kurulu Üyeleri, İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili, İBB AK Parti Grup Başkan Vekili ile İl Genel Meclisi Grup Yönetimi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Yönetimi katıldı.

Divan Başkanlığını İl Teşkilat Başkanı Halis Dalkılıç’ın yaptığı 11. İstişare Ve Değerlendirme Toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Aziz Babuşcu, “AK Parti İstanbul teşkilatımızın, böylesine yoğun bir katılımla, hep beraber bir arada bulunmasından duyduğum büyük sevinç ve mutluluğu ifade ediyor; hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün burada böylesine kalabalık bir şekilde bulunuşumuz, hiç şüphesiz, siyasi açıdan son derece önemli bir sürece girdiğimizden dolayıdır. Ancak, bu buluşma, sadece siyasi değil insani açıdan da bize tarifi imkânsız güzellikler yaşatıyor.” dedi.

2014 Yerel Seçimleri Tarihi Bir Önem Taşıyor

İl Başkanı, “İçtenlikle ifade ediyorum ki, bugün Sapanca’da bir araya gelişimiz, hem İstanbul teşkilatımız, hem AK Partimiz, hem de Türkiyemiz açısından son derece önemli bir dönüm noktasına işaret etmektedir. Bildiğiniz gibi önümüzde 2014 yerel seçimleri, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve ardından da 2015 Genel seçimleri vardır. Bugün burada bulunuyor olma nedenimiz de, İstanbul teşkilatı olarak 2014 yerel seçimlerine nasıl bir strateji içinde gideceğimizi belirlemektir. Eğer, şu anda içinden geçtiğimiz sürecin özelliklerini ve bu özellikler doğrultusunda kuşandığımız hedeflerimizi de iyi tahlil edersek, 2014 yerel seçimlerinin neden tarihi bir öneme haiz olduğu da anlaşılacaktır.” şeklinde konuştu.

Ana Stratejimiz Milletimizle Gönül Bağımızdır

2014 yerel seçimlerinin değil, İstanbul’un seçimler için büyük bir stratejik önem taşıdığına değinen İl Başkanı sözlerine şöyle devam etti: “Elbette burada yapacağımız çalışmalarda İstanbul teşkilatı olarak 2014 seçimlerine dair stratejimizi hep beraber belirleyeceğiz. Ancak bizim için, her türlü stratejinin üzerinde, “stratejilerin anası” sayılabilecek çok temel bir gerçeklik söz konusudur. Bu gerçeklik adeta AK Parti’yi AK Parti, bizi biz yapan çok önemli bir karakteristik özelliktir. O da, milletle kurduğumuz gönül bağıdır. Bizim en büyük gücümüz budur. Bizim en ana stratejimiz budur. Bizim olmazsa olmazımız budur. Genel Başkanımızın konuşma yaptığı yerlerde bazı insanlar görürsünüz. Ona sevgiyle bakan, dudağında kıpır kıpır dualar, hatta gözlerinden süzülen yaşlar. Bu insanları böylesine duygulandıran nedir diye düşünmüşümdür zaman zaman. Ve cevabı da bulmuşumdur; Kimse “yolumuz asfaltlandı” diye ağlamaz dostlarım. Bu; başka bir yakınlık, bu; başka bir güven, bu; gönüller arasında kurulmuş başka bir köprü. Şunu asla hatırımızdan çıkarmamalıyız ki; AK Partiyi AK Parti yapan ruh, öncelikle çevreyi temsil etmesidir. Tutunamayanları, garibanları, yoksulları, itilmişleri, kimsesizleri kuşatmasıdır. Biz bu ruhla yola çıktık. Genel Başkanımız Pınarhisar cezaevine doğru yola çıktığında kendisini uğurlayan milyonlara “Bu şarkı burada bitmez” demişti. İşte o şarkı, her notası bu çilekeş milletin acılarından doğmuş bir sevda şarkısıydı. Milletle kurduğumuz bağ, budur işte. Bizim, bir siyasetçi olarak önümüzde her açıdan çok güzel bir örneğimiz var zaten: Genel Başkanımız. Onun yolu yolumuz, duruşu duruşumuz, ahlakı ahlakımız olduğu sürece, aşamayacağımız engel, varamayacağımız hedef yoktur inşallah. İstanbul teşkilatı olarak buna bütün kalbimizle inanıyoruz. 2014 seçimlerinde İstanbul’a yakışır bir başarıyı elde etmek için ruhumuz ve bedenimizle hazırız. “İki günü birbirine denk olan ziyandadır” düsturu gereğince her geçen gün bir öncekinden daha çok çalışacak, çok daha güzel günlerin onurlu sevincini hep birlikte yaşayacağız inşallah.”

İl Yerel Yönetimler Başkanı Selim Temurci’nin Stretejik Plan sunumundan sonra, İstanbul Milletvekilleri, İlçe Başkanlarımız ve Belediye Başkanları söz alarak, Stratejik Plan’la ilgili öneri ve eleştirilerini sundular.

Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit ve İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş da toplantıda bir konuşma yaparak, görüşlerini dile getirdiler.

Milletvekilleri Toplantısı Yapıldı

12. İstişare Ve Değerlendirme Toplantısının ikinci gününde ise ‘Milletvekilleri İstişare Toplantısı’ gerçekleştirildi. Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, İl Başkanı Aziz Babuşcu ile İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı toplantıda, 2014 Yerel Seçimleri ve İstanbul ilgili çalışmalar değerlendirildi.

Organizasyona aileleri ile birlikte katılan teşkilat mensupları çeşitli sosyal etkinliklere katılma ve birlikte olma şansı yakaladığı 12. İstişare Ve Değerlendirme Toplantısı, Pazar günü topluca yenen öğle yemeğiyle sona erdi.

x