CHP’li Cemil Ekşi’ye darptan ceza

- Yorumlar

Gazeteci Hülya Özen ile Çağdaş Tuzla Gazetesi Sahibi Halil Özen’i darp eden CHP İstanbul Eski İl Başkan Yardımcısı ve Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Ekşi darp, tehdit ve hakaretten 4 yıl 7 ay hapis cazasına çarptırıldı.

İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi, Ekşi’nin 5 yıl denetim altında bulundurulmasına da karar verdi.

İstanbul Anadolu 8. Asliye Ceza Mahkemesinde 3 yıldır devam eden dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Mahkeme; Cemil Ekşi ‘nin; Halil Özen, Hülya Özen ve Yalçın Deniz Özen’i darp , hakaret ve tehdit ettiğini tespit ederek; sanığı 4 yıl 7’şer ay hapis cezasına çarptırdı. Kararda, sanığın şikayetçi Halil Özen ve Hülya Özen’e karşı tehdit suçunu işledikleri, Hülya Özen’i hep birlikte darp ettiği, Halil Özen, Yalçın Deniz Özen ve Hülya Özen’e hakaret ettiği sabit olduğundan her bir eylem için ayrı ayrı cezalandırıldığı belirtilerek, 5 yıl denetim şartı da getirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Halil Özen; kararın yetersiz olduğunu, sanığın bu eylemi bir baskın biçiminde ve bellinde silahlarla gerçekleştirdiğini, eşinin ve kendisinin darp edildiğini, bu cezaların gerçekleşen eylemin karşılığı olamayacağını ifade ederek karara itiraz edeceklerini belirtti.

Baykalcı Berhan Şimşek saldırıyı savunmuştu

Saldırıdan sonra dönemin CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, kendisini ziyaret eden DSP İl Başkanı Ercüment Tahiroğlu ve beraberindeki heyete: Halil Özen’in gazeteci olduğunu, Ekşi hakkında zehirli varillerle ilgili sürekli haberler yaptığını vurgulayarak; “Kalemşör de, silahşör de benim için birdir! Kurşun pankartla da atılır, namludan da çıkar… İkisi de mermi atmaktır!” diyerek Ekşi’yi savunmuştu.

x