Yılmaz Vural İngiltere’ye Transfer Oluyor

- Yorumlar

“Efsanevi Türk teknik direktör, renkli kariyerini İngiltere’yi taşıyabilir”. Daily Mail Gazetesi, Yılmaz Vural hakkında işte bu ifadeleri kullandı.

NTVSPOR’un haberine göre Vural’ın, bir Premier Lig kulübüyle görüşmeler yürüttüğünü yazan gazete, Arsenal – Southampton maçını, Emirates Stadı’nda izleyen deneyimli teknik adamın kariyerinden satır başları verdi. Vural’ın, Alex Ferguson ile aynı yıl teknik direktörlüğe başladığını yazan Daily Mail, Ferguson’ın neredeyse tüm kariyerini United’da geçirdiğini, Vural’ın ise 22 farklı takım çalıştırdığını ifade etti.

NTV Spor’a konuşan Yılmaz Vural da, Premier Lig’den bir kulüple görüştüğünü doğruladı. Söz konusu takımın menajerinin hala işinin başında olduğunu dile getiren Vural, bu nedenle kulüp adı vermekten çekindi.
Bir alt lig Championship’ten de 2 kulüpten teklif aldığını söyleyen Vural; “Görüşmeler sürüyor. 2 Championship kulübünden teklif aldım. Aceleci davranmak istemiyorum. Çünkü Premier Lig’e giderek Türk futbol tarihine geçmek istiyorum” dedi.

“İNGİLTERE’DE ÇALIŞMAK HAYALİM”
İngiltere’den bir Premier Lig takımıyla görüştüğü iddia edilen teknik direktör Yılmaz Vural, gelişmeleri NTV Spor canlı yayınında anlattı.

Vural konuyla ilgili, “Premier lig kulübünün başkanıyla buluştuk, konuştuk. Şuan ki antrenörleriyle ayrılmak üzere olduklarını söylediler. Yardımcılarının görevine de son vermişler. Şimdi burada kulübü açıklamak etik olmaz. Çünkü çalışmakta olan bir antrenör var. Yalnız başkan, antrenörle çalışmak istemediklerini, prosedür olarak sözleşmesinin devam ettiğini ve antrenörle yollarını ayırdıktan sonra benimle çalışmak istediklerini söyledi. Tabi ki mutlu oldum. Eğer gerçekleşirse ilk kez bir Türk teknik direktör İngiltere’de çalışacak. Umarım bu hayata geçer. Herkes gibi tabi ki benim de hayalim İngiltere’de çalışmak ve ülkemi orada temsil etmek” ifadelerini kullandı. (ntvspor)

x