Kar ve soğuk hava geliyor

- Yorumlar

Doğu Avrupa ve Balkanlar’ı etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve soğuk hava Türkiye’nin yüksek kesimlerinde de etkisini göstermeye başladı.

İstanbul’un Kış hazırlıkları için toplantı yapan İBB, son hazırlıkları gözden geçirdi. Açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kışla ilgili hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

Topbaş, “Dünkü koordinasyon toplantımızda özellikle bunun üzerinde hassasiyetle durduk. Meteoroloji’yi de yakından takip ediyoruz” dedi.

Vatandaşlara da çağrıda bulunan Topbaş, “Çünkü insanlarımız tedbirsiz olabiliyor, araçları hazırlıksız olabiliyor. Kar lastiklerini mutlaka takmış olsunlar. Sadece kar için değil, yağışlı havalarda da çok önemli. Can güvenliği açısından önemli. Dün bir TIR zincirleme kazaya sebebiyet verdi ve TEM ne kadar uzun kapandı gördünüz. İstanbul’un iki tane aksı var E-5 ve TEM. Bunların üzerinde günde yüzlerle ifade edebileceğimiz kazalar var. Trafik çok ciddi anlamda etkilenmekte. Ağır hava şartları hemen kazalara sebebiyet veriyor. Hassasiyetlerini rica ediyorum. İnşallah sıkıntısız bir sezon ama ihtiyacımız olan yağmur, kar İstanbul’a da gerekli” dedi.

x