Kartalspor’da Boykot Sona Erdi

- 6 yorum

Kartalspor’da hafta sonu sahasında oynayacağı Anadolu Selçukluspor karşılaşması öncesi yaşanan teknik kadro ve futbolcu alacaklarının ödenmeme krizi yönetimin bugün yaptığı kısmi ödeme ile şimdilik durdurulurken, teknik ekip tarafından önceden yapılan planlama gereği bugün idmana çıkmayan futbolcuların alacaklarının ödenmemesi nedeniyle antrenmana çıkmadıkları bilgisi de yalanlandı.

“Ödeme yaptık, boykot yok!”
Ajansspor’dan Mustafa Yaşar’ın haberine göre Lig’de istenmeyen sonuçlar alarak sezon başı hedefinin uzağında kalan ve son olarak geçtiğimiz gün Ajansspor’un duyurduğu ödeme krizi haberi ile sarsılan Kartalspor’da teknik kadro ve futbolcuların ödenmeyen peşinat, aylık ve maç başı ücretlerinin bir kısmı bugün ödendi. Bordo-beyazlılarda bu gelişmeler yaşanırken, futbolcuların teknik ekip tarafından daha önceden planlanan antrenman programı doğrultusunda dinlenme verilmesi üzerine antrenmana çıkmaması sosyal paylaşım platformlarında antrenman boykot edildi şeklinde yer alınca yönetim isyan etti.

“Asılsız ve kasıtlı”
Kartalspor’da bu gelişmelerin yaşandığı saattlerde kulüp binasında Mustafa Yaşar ile bir araya gelen ve kamuoyunda ki yanlış bilgilendirmeye tepki gösteren yöneticiler Nihat Dumlu, Murat Gülfırat ve Bayram Kanaç, futbolcularının alacaklarının bir kısmının ödendiğini, bugün yapılmayan idmanın ise tamamen daha önceden planlanan program gereği yapılmadığını söylerken, alacakların ödenmemesi üzerine antrenmana çıkılmadığı bilgisinin asılsız ve kasıtlı olduğunu ifade ettiler.

“Kaos ortamı yaratmaya çalışıyorlar”
Konuyla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmenin kaçınılmaz olduğunu söyleyen Kartalspor Genel Sekreteri Nihat Dumlu, “Yönetimimizin ekonomik anlamda sıkıntı yaşadığı ve ödemelerde gecikme yaşadığımız doğrudur. Ancak Kartalspor’a gönül veren herkes bilsin ki;bu türden sıkıntıları yaşayan tek kulüp biz değiliz ve bu olumsuzluklardan dolayı da herkesten çok biz yöneticiler rahatsızız. Teknik kadro ve futbolcularımıza olan yükümlülülüklerimizi yerine getirmek için azami gayret gösteriyoruz. Ödemelerimizde aksama olduğu gerçektir ama asıl gerçek şu ki; Kartalspor’da bir gurup tarafından sürekli kaos ortamı yaratılmaya çalışılmasıdır.” dedi. Bugün futbolcularının ödemelerinin bir kısmını yaptıklarını ve diğer hak edişlerinin en kısa sürede ödenmesi için gayret sarfettiklerini ifade eden Dumlu, “Futbolcularımızın ödeme yapılmadığı gerekçesi ile idmanı boykot ettiği söylentileri gerçeği yansıtmadığı gibi bu türden haberleri çıkaran ve yayanların Kartalspor camiasına büyük zararlar verdiğini bilinmesini isterim” açıklamasında bulundu.

x
Yorumlar
Reis 53

Nihat Dumlu eski bir Kartallı Kartalspor yönetiminde olması da gayet normal ne alaka şimdi yok oğlu memurmuş yok Altınok Öz Kartalspor haberiyle ne alakası var kardeşim sapla samanı karıştırmayın burdan ekmek çıkmaz size.

    Kartallı

    Spordan anlamam yazımı iyi okuyun! Beni ilgilendiren Kartal’da kimlerin nereden nemalandığı ve kimlerin önceliği olduğudur. Ekmeğin kimlere çıktığı belli olsun diye yazdım. O maaşları çekerken, o lokmalar boğazlarına dizildiğinde kimilerininde hakları yendiğini bilsinler. Herkes için adil paylaşım eşit hak. Bunu yapamıyorsan ahbabından başlamayacaksın!

      reis 53

      Nihat beyin oğlu Kartallı Kartal Belediyesinde çalışmaması için hiç bir engel yok tahsili müsait kapasitesi müsait işini eksizsiz ve güzel yapabiliyorsa aldığı maaş helal olsun.Ben başkan olsam bende tanıdığım güvendiğim insanları yanıma alırdım sende başkan olsan aynısını sende yapardın.Spor haberine yorum yapmak için spordan çok anlaman gerekmiyor siyasetle ilgili yorumunu git ilgili haberlerin altına yap.

Hüseyin

boykot olmamışki sone ersin. hatta habere göre boykot var söylentileri yalanlanmış. o nasıl başlık arkadaşlar, nasıl habercilik bu.

cef

tartismaya gerek yok gereken yapilmis zaten bravo yonetim tebrikler

Kartallı

Altınok Öz’ün ahbabı Nihat Dumlu… oğlu Öz’ün önce Özel Kalem Müdürü oldu şimdilerde kadrolu memuru… Kılıçdaroğlu halka güzel hitap ediyor samimiyeti de inandırıcı ama kendi partisinin Belediye Başkanlarını iyi denetlesin artık çelişki yaratıp Genel Başkanın sözlerini çürütmesinler.