Kartalspor’da Boykot Sona Erdi

- Yorumlar

Kartalspor’da hafta sonu sahasında oynayacağı Anadolu Selçukluspor karşılaşması öncesi yaşanan teknik kadro ve futbolcu alacaklarının ödenmeme krizi yönetimin bugün yaptığı kısmi ödeme ile şimdilik durdurulurken, teknik ekip tarafından önceden yapılan planlama gereği bugün idmana çıkmayan futbolcuların alacaklarının ödenmemesi nedeniyle antrenmana çıkmadıkları bilgisi de yalanlandı.

“Ödeme yaptık, boykot yok!”
Ajansspor’dan Mustafa Yaşar’ın haberine göre Lig’de istenmeyen sonuçlar alarak sezon başı hedefinin uzağında kalan ve son olarak geçtiğimiz gün Ajansspor’un duyurduğu ödeme krizi haberi ile sarsılan Kartalspor’da teknik kadro ve futbolcuların ödenmeyen peşinat, aylık ve maç başı ücretlerinin bir kısmı bugün ödendi. Bordo-beyazlılarda bu gelişmeler yaşanırken, futbolcuların teknik ekip tarafından daha önceden planlanan antrenman programı doğrultusunda dinlenme verilmesi üzerine antrenmana çıkmaması sosyal paylaşım platformlarında antrenman boykot edildi şeklinde yer alınca yönetim isyan etti.

“Asılsız ve kasıtlı”
Kartalspor’da bu gelişmelerin yaşandığı saattlerde kulüp binasında Mustafa Yaşar ile bir araya gelen ve kamuoyunda ki yanlış bilgilendirmeye tepki gösteren yöneticiler Nihat Dumlu, Murat Gülfırat ve Bayram Kanaç, futbolcularının alacaklarının bir kısmının ödendiğini, bugün yapılmayan idmanın ise tamamen daha önceden planlanan program gereği yapılmadığını söylerken, alacakların ödenmemesi üzerine antrenmana çıkılmadığı bilgisinin asılsız ve kasıtlı olduğunu ifade ettiler.

“Kaos ortamı yaratmaya çalışıyorlar”
Konuyla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmenin kaçınılmaz olduğunu söyleyen Kartalspor Genel Sekreteri Nihat Dumlu, “Yönetimimizin ekonomik anlamda sıkıntı yaşadığı ve ödemelerde gecikme yaşadığımız doğrudur. Ancak Kartalspor’a gönül veren herkes bilsin ki;bu türden sıkıntıları yaşayan tek kulüp biz değiliz ve bu olumsuzluklardan dolayı da herkesten çok biz yöneticiler rahatsızız. Teknik kadro ve futbolcularımıza olan yükümlülülüklerimizi yerine getirmek için azami gayret gösteriyoruz. Ödemelerimizde aksama olduğu gerçektir ama asıl gerçek şu ki; Kartalspor’da bir gurup tarafından sürekli kaos ortamı yaratılmaya çalışılmasıdır.” dedi. Bugün futbolcularının ödemelerinin bir kısmını yaptıklarını ve diğer hak edişlerinin en kısa sürede ödenmesi için gayret sarfettiklerini ifade eden Dumlu, “Futbolcularımızın ödeme yapılmadığı gerekçesi ile idmanı boykot ettiği söylentileri gerçeği yansıtmadığı gibi bu türden haberleri çıkaran ve yayanların Kartalspor camiasına büyük zararlar verdiğini bilinmesini isterim” açıklamasında bulundu.

x