Trakya Oda Orkestrası Kartal’a Geliyor

Klasik müziğin Trakya’daki en önemli temsilcilerinden Trakya Oda Orkestrası, 30 Kasım’da Kartallılarla buluşuyor. Orkestranın şefi olan Alper Çam’ın girişimleriyle 2010 yılında Edirne’de kurulan Trakya Oda Orkestrası, 30 Kasım saat 20.00’de Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bir konser verecek.

Müziğin evrenselliğine, herhangi bir müzik türünü yermeden yahut göklere çıkarmaya gerek olmaksızın her müzik türünden zevk alınabileceğine işaret eden Trakya Oda Orkestrası Şefi ve Genel Sanat Yönetmeni Alper Çam, klasik müziğin de bu renklilik içinde dinleyicisiyle buluşmaya hakkı olduğundan hareketle Trakya Oda Orkestrası’nı kurduklarını dile getiriyor.

Oda orkestralarının yapıları itibariyle daha kolay mobilize olarak dinleyicisiyle buluşabildiğine değinen Çam, dinleyicisini ayağına getiren değil, dinleyicisinin ayağına giden bir orkestra olduklarını, doğru ve samimi yaklaşıldığı takdirde dinleyicilerin değişik müzikal tatlara çok açık olduğunun altını çiziyor.

Bilinen klasik eserler ve Türk bestecilerin eserlerinden oluşan geniş bir repertuara sahip Trakya Oda Orkestrası, 30 Kasım’da Kartallı dinleyicilerini bekliyor.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar