Kartal’da Bir İlk Olarak Gençlik Kumbarası

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan %90 hibe almaya hak kazanan Kartal Gençlik Kariyer Merkezi kitap ve oyuncak toplama kumbaraları ile Kartal’da örnek bir uygulama başlattı.

Kartal Belediyesi Çevre Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğü tarafından da paydaş müdürlük olarak yürüttüğü proje de Kartal’da 8 noktaya konulan “Gençlik Kumbaraları” ile kitap ve oyuncaklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kartal’da hayata geçen proje kapsamında çocuklar ve gençler sevinecek.

Yardımseverler, Kartal’ın çeşitli bölgelerine konulan cam kumbaralara ihtiyaç sahibi çocuklar için kitap ve oyuncakları toplayarak destek verecek.

Kartal Belediyesi’nin başlattığı proje kapsamında bilgi veren Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz, “Şüphesiz hepimizin bildiği gibi toplumda tüketmeyi çok seven ve sahip olduğu her şeyden çabuk sıkılan kitle çocuklarımızdır. Herkesin evinde kullanmadığı oyuncak, kitap, giysi, e-atık vb. bulunmaktadır. İnsanlar bu tarz kullanılmayan atıkları bekletip herhangi bir zamanda çöpe atmaktadırlar. Bu proje ile vatandaşların atık durumundaki kitap ve oyuncaklarını paylaşım noktasındaki kumbaralarda biriktirerek başkalarına ulaşmasında katkı sağlamış olacağız. Milyonlara ulaşan kapak kampanyası gibi sosyal sorumluluk bu projemizi yürüterek çevreci belediye misyonumuza uygun hareket etmiş olacağız’’ dedi.

Kartal’da 8 farklı noktaya 8 cam kumbara yerleştirildi

Gençlik Kumbaraları, Kartal Ekolojik Pazar Alanı, Ankara Caddesi(zabıta önü), Atalar Merkez Kreş, Kordonboyu Kreş, Uğur Mumcu YKYM, Yakacık YKYM, Soğanlık YKYM ve Hürriyet YKYM alanlarına yerleştirildi.

Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan %90 hibe almaya hak kazanan Kartal Gençlik Kariyer Merkezi projesi, “2012 yılı çocukların ve gençlerin girişimcilik, beceri ve geleceklerini destekleme mali destek programı” kapsamında hazırlanarak 277 proje başvurusu içinde 130 başarılı proje arasına girdi.

x