Mustafa Kul’dan Anket Çıkışı

- Yorumlar

CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kul, bu sabah, hakkındaki iddialar ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Kartal 24 Gazetesi‘nin ortaya çıkardığı anket skandalı hakkında açıklama yapan Mustafa Kul, yapılan anketi kendisinin yaptırmadığını belirterek, kendi isminin kullanıldığı anketi yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunmayı “düşündüğünü” belirtti.

Anket skandalını görmezden gelen Kartal basınının, Mustafa Kul’un açıklamasında “bir internet sitesinin iddiası” olarak bahsettiği anket skandalı neydi; İşte o skandal ile ilgili haberimiz:

Ankete katılanlara “Adayımız Mustafa Kul” yazan SMS’ler atılıyordu

Ankara iline kayıtlı bir telefon numarası tarafıdan CHP Kartal üyeleri aranarak, hangi aday adayını destekleri soruluyordu ve bu telefon numarası dışarıdan gelen aramalara da açıktı. İsteyen herkes arayarak oy verebiliyordu. Anket seçeneklerinde 3 aday adayı yer almıyordu. Ankete katılanlara “Adayımız Mustafa Kul” diye SMS geliyordu, mesajın sonunda da www.mustafakul.biz sitesinin adresi yer alıyordu. Daha sonra, sona eren ankette 3 aday adayının sona kaldığı belirtilip en baştan Kul’un ismi ile aday adayları sıralanıyordu. İlan yayıncısı Kartal basınının, her zamanki gibi, bildiği ama habercilik adına görmezden geldiği olaylardan biriydi, bu da. Ancak Kartal 24 Gazetesi olayı gündeme getirerek Kartal CHP üyelerinin nasıl fişlendiğini ortaya çıkardı. Olayın hemen ardından Kamer Gök açıklama yaparak “bu bir fişlemedir” dedi.

Bizim de sayın Kul’a çağrımız, onun adını kullanarak anket yapan bu kişileri bizzat dava etmesidir. Çünkü iyi bir insan olarak bildiğimiz Mustafa Kul, bunu Kartal’da kendini seven destekçilerine borçludur. Aynı zamanda bugüne kadar onunla ilgili olumlu haberler yapan bize karşı da sorumludur.

İşte “bir internet sitesinin”, sistemin basınının görmezden geldiği olayı gündeme getirdiği haberler:
Kartal’da Yaşayan CHP’liler Fişlenmemek İçin Bu Haberi Okumalı
CHP İsmini Kullanarak Anket Yapan Aday Adayı Kim?
Kamer Gök’ten Şok Anket Açıklaması

x