Kartal Müftülüğü öğretmenler gününü böyle kutladı

- Yorumlar

Kartal Müftülüğü 24 Kasım Öğretmenler Gününde, Kartal`da görev yapan tüm Kur`an Kursu öğreticileri ile bir araya geldi. Programa eşi ile birlikte katılan İlçe Müftüsü Ümit Çimen tarafından kendilerine yemek verildi.

İl Müftüsü Doç.Dr. Rahmi Yaran`ın da katıldığı yemekte ayrıca Kur`n Kursu öğreticilerine müftülükçe hediyeler verildi.

Programda Kur`an Kursu Öğreticileri adına söz alan Esentepe Kur`an Kursu Öğreticisi Müjgan Karaarslan 2 yıldır öğretmenler günü sebebiyle yapılan buluşmaların ve beraberce yenilen yemeklerin müftülüğün Kur`an Kurslarına ve bu kurslarda öğreticilik yapan hocalara teveccühünün sadece görünen yüzü olduğunu söyledi. Yürütülen hizmetlerde ve gerçekleştirilmeye çalışılan projelerde kendilerine desteklerini esirgemeyen ilçe müftüsüne teşekkür etti.

İlçe Müftüsü Ümit Çimen de Kur`an Kursları ve bu kurslarda öğretici olmanın önemine değinerek, öğrencilerin yaş profiline dikkatli bakıldığında sadece öğrencilere öğretim vermekten ziyade annelere, anneannelere, babaannelere vs. eğitim verilerek aslında aileye dolayısıyla tüm topluma eğitim verildiğini bu yüzden bu kurslarda öğretici olmanın çok büyük bir hizmet olduğunu belirterek hizmet ve gayretleri için öğreticilere teşekkür etti. Ayrıca yoğun programına rağmen her daveti kırmadan programlara teşrif eden İl Müftüsüne de teşekkür etti.

İl Müftüsü Rahmi Yaran ise öğreticiliğin ve öğreticilerin sorumluluklarından, fedakarlıklarından bahsederek öğreticilerimize teşekkür ederek öğretmenler gününü kutladı.

İlçemizde iki yıldır düzenlenen programdan dolayı Kur`an Kursu Öğreticilerinin mutlu oldukları gözlendi.

x