Yağcılar Resim Heykel Sergisi Kartal’a Geliyor

Kartal Belediyesi’nin yeni hizmet binası, 6 Aralık’ta sanatseverler için tam bir resim ve heykel şölenine ev sahipliği yapacak.

Sanat dünyasında “Kartal’lı Ressam” olarak bilinen Hıdır Yağcı, Heykeltıraş Necmettin Yağcı, Ressam Serdar ve Yılmaz Yağcı’nın eserlerinin yer alacağı sergi, “Yağcılar Resim – Heykel Sergisi” başlığıyla 6 Aralık Cuma günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek açılışla ziyarete açılacak.

1974’ten bu yana eğitimciliğinin yanı sıra sanatsal etkinliğini sürdürdüğü Kartal’daki atölyesinde çalışmalarına devam eden Hıdır Yağcı’nın, Eskişehir, Edirne Devlet Resim ve Heykel Müzesi ve Gazi Üniversitesi Resim-Heykel Müzesi gibi resmi kurumların yanı sıra yurt içi ve yurt dışında birçok resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunuyor. Genellikle fantastik sürrealist çalışmalar yapan Hıdır Yağcı ayrıca yurt içi ve yurt dışında ( Londra, Viyana, Paris, Dortmund, Vippertal, Duisburg, Frejus ve Cannes’da) toplam 31 kişisel sergi açtı, 150’ye yakın karma sergiye katıldı.

1982’den bu yana heykeltıraş olarak çalışmalarını sürdüren Necmettin Yağcı ise başta Devlet resim ve heykel yarışmaları olmak üzere resmi ve özel kurumlarca düzenlenen yarışmalarda 8 ödül aldı. 7 kişisel sergi açan Necmettin Yağcı, Avrupa’da Fransa, Belçika, Bulgaristan ve Almanya’da 3 olmak üzere toplam 6 karma sergiye, Türkiye’de ise 200’den fazla grup sergisine katıldı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar