Önder: “CHP kadar beleş parti yok”

- Yorumlar

HDP İstanbul aday adayı Sırrı Süreyya Önder, “CHP kadar bu ülkede hiçbir emek sarf etmeden yüzü sola dönük kesimlerin oylarına ipotek koymuş başka bir parti yok. Bu kadar beleş bir parti yok” dedi.
HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP), genel merkezini açtı. HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Sırrı Süreyya Önder, genel merkezdeki ilk basın toplantısında CHP’ye yüklendi. Önder, “CHP kadar bu ülkede hiç bir emek sarf etmeden yüzü sola dönük kesimlerin oylarına ipotek koymuş başka bir parti yok. Bu kadar beleş bir parti yok yeryüzünde” dedi.

Daha iyisi çıkana kadar adayımız

HDP’nin Altındağ Hamamönü Sarıca Sokak’taki yeni genel merkezinin açılışı dolayısıyla, aynı yerde “Eşbaşkanlar” Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü ile milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel ortak basın toplantısı düzenledi. HDP Eş Başkanı Tuncel, “Tesadüf oldu ama burada, Cumhuriyetin ilk kuruluşunun inşa edildiği bir yerde, belki cumhuriyeti yeniden kurmak için HDP olarak, bu mekanda bulunuyoruz” dedi. Ertuğrul Kürkçü ise “İstanbul için aday adaylığına başvurmuş olan bir tek Sırrı Süreyya Önder var. Daha iyisini bulamazsak kendisini tek aday olarak halkımızın önüne sunacağız” dedi. Kürkçü, yerel seçimlerde teşkilat kurdukları 60’a yakın yerde, AK Parti ve CHP’nin aday gösterdiği yerlerde aday göstereceklerinin altını çizdi.

Ortopedik tepkiler gelecek

HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Önder, CHP’nin, kendi adaylığı konusunda “Önder ayıp ediyor” dediğini ancak asıl ayıbı CHP’nin yaptığını ifade etti. Önder, şu değerlendirmelerde bulundu. “CHP kadar bu ülkede hiçbir emek sarf etmeden yüzü sola dönük kesimlerin oylarına ipotek koymuş başka bir parti yok. Bu kadar beleş bir parti yok yer yüzünde. Seçim zamanı gelecek, millet ‘aman oylarımız bölünmesin’ diye gidip oyunu buna verecek ve ortopedik çağrışımlar; ellerim kırılsaydı da ayaklarım kırılsaydı da gitmeseydim diyecek.”

x