Şahanoğlu: “Kartal Güreşe Doyacak”

- Yorumlar

DP. Kartal Belediyesi Başkan Adayı ve spor adamı Müslim Şahanoğlu, ATA sporumuz yağlı güreşin uzun yıllardan beri Kartal’da düzenlenmemesinden üzüntü duyduğunu söyledi.

15 -20 yıl öncesine kadar Kartal ilçe’sinde Yağlı Güreş Karşılaşmaları düzenlendiğini hatırlatan Şahanoğlu, “ 652 yıllık bir geçmişi olduğu bilinen Yağlı Pehlivan Güreşleri zannedersem 15-20 yıl öncesine kadar Kartal’da yapılıyordu. 40 yıl öncesine kadar da Soğanlık ve Yakacık’ta da yapılıyordu. Yani önceki dönemlerin Kartal, Soğanlık ve Yakacık Belediye Başkanları ATA sporu olarak kabul ettiğimiz yağlı güreş sevgisi olan belediye başkanlarımızdı. Ne var ki bu özellikler ortadan kalkmış oldu. Kültürel yanıda ağır basan yağlı güreşleri Allah’ın izniyle Kartal’da, soğanlıkta ve Yakacıkta yeniden başlatacağız. Kartal güreşe doyacak” yorumunu yaptı.

BAŞDEMİR İLE GÖRÜŞTÜ
Şahanoğlu, ECDAT YADİGÂRI KABUL EDİLEN YAĞLI GÜREŞİN ESKİDEN OLDUĞU GİBİ TEKRAR KARTAL’DA YAPILABİLMESİ NOKTASINDA TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU YÜRÜTME KURULU 2. BAŞKANI METİN BAŞDEMİR İLE BİR GÖRÜŞME YAPTIĞINIDA SÖZLERİNE EKLEDİ.

x