Sancaktepe Emek Mahallesi’ne yeni aile sağlık merkezi

- Yorumlar

Sancaktepe Belediyesi öncülüğünde yapımı tamamlanan Gülsen Solmaz Aile Sağlığı Merkezi, Emek Mahallesi’nde yoğun bir katılımla hizmete açıldı.

Sağlık alanındaki yatırımlarla Sancaktepelilere örnek hizmetler sunan Sancaktepe Belediyesi, Emek Mahallesi sakinlerine Aile Sağlığı Merkezi açtı. Solmaz ailesinin katkıları ile tamamlanan ve Gülsen Solmaz Aile Sağlığı Merkezi adı verilen merkez, 27 Kasım Salı günü yapılan bir törenle hizmete açıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, sağlığın korunması ve bu konudaki Asm’lerin önemine dikkati çekti. Başkan Erdem, merkezin ilçeye kazandırılan 8. aile sağlığı merkezi olduğunu belirttiği konuşmasında , “Halkımızın dertlerine derman olacak sağlık yatırımlarını hizmet önceliklerimizin en başında görüyoruz. Çünkü biliyoruz ki, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sağlıklı bir toplum yapısı; vücut ve kafa yapısı sağlam bireyler tarafından oluşturulur. Sağlıklı bireyler için, hastalıkların tedavisi kadar, sağlığın korunması da çok önemlidir. Biz bu nedenle, sağlık hizmetlerinde ilk koruma kademesi olan Aile Sağlığı Merkezleri’ne büyük önem veriyoruz” dedi. Başkan Erdem Avrupa’nın en büyük Şehir Hastanesi’nin yakın zamanda Sancaktepe’de kurulacağını belirterek Araştırma hastanesinin yapımının da devam edileceğini belirtti.

Törende bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, sağlığa değer veren Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’e teşekkür ettiğini söyledi. Özcan, “ Kamu yararına yapılan yatırımlar bizim kültürümüzde hep anlamlı ve değerli kabul edilmiştir. Hayırlı işler yapma konusunda bizim insanımız kadar cömert ve fedakâr başka halk yoktur. Bunun en güzel örneklerinden birini burada yaşıyoruz” diyerek Solmaz ailesine teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürlüğü adına konuşma yapan Dr. Muhammed Fatih Önsüz ise halk sağılığı konusunda iki yıldır hizmet veren aile sağlığı merkezlerinin yapımında kurum ve kuruluşlarla birlikte hayırsever iş adamlarından da büyük destek beklediklerini ifade ederek, daha fazla vatandaşın sağılık alanında hizmet almaları konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından merkeze ismi verilen Solmaz ailesi adına İsmail Solmaz’a teşekkür plaketi sunuldu. Vatandaşlarında katılımı ile açılış kurdelesi kesilen iki katlı Gülsen Solmaz Aile Sağlığı Merkezi, protokol tarafından gezilerek idarecilerinden bilgi alındı.

x