STV’den Erdoğan’a Yakın Rasim Ozan Kütahyalı’ya Ağır Gönderme

Cemaat’in kanalı Samanyolu TV’de yayınlanan Şefkattepe’nin 129. bölümünde de AK Parti-Cemaat kavgasının izdüşümleri ekrana geldi. Dizideki “Karanlık Kurul”un ağzından sözde planlar şöyle anlatıldı:

“Malum hedefimiz, önderi mutlaka dışarı çıkarıp eş başkan yapıp, özerkleşecek bölgeye meşruiyet kazandırmak… Bebek katili, ardından terörist başı, şimdilerde sayın, yakın gelecekte de başkan diye hitap edilecek… nereden nereye.”

“Beyler bölgeyi yeniden yapılandırmak için, ülkeyi süresiz kaos ortamına sürüklemeliyiz. Camia ile siyasiler dershane üzerinden boğaz boğaza gelirken, bizler süratle ülkeyi şehir devletlerine böldük. Yapılanma, eğitime destek evleri adı altında CCK kanalıyla da hızla tamamlanıyor. Anadolu diken tarlasına dönecek… Hedef “yeter artık bu terör bitsin de ne olursa olsun” sözünü kitlelere ve siyasetçilere söyletmek. Cuma’nın dediği gibi, O dershanelerin kapatılması hem camiaya hem de devlete büyük darbe olacaktır.”

“Sırada camianın diğer faaliyetlerini de bitirecek fitnelerde.. Camianın bitmesi, Ters düşüncesinin, bölgedeki hakimiyeti için; bu topraklar, diyaloğun hoşgörünün ,beraber yaşamanın değil kavganın çatışmanın olduğu kaos planlarının kolayca devreye konulacağı bir ülke olacak.”

ROK’A GÖNDERME

STV’de yayınlanan dizide; Cemaatçilerin MİT – İran ilişkileri için eleştirerek dillendirdiği “PERS” kavramının “TERS” diye kodlanarak sürekli vurgulanması da dikkat çekti. Başbakan’ın “Kürdistan” demesinden, AK Parti’li Yasin Aktay’ın “Türk diye bir ırkı yoktur” sözüne kadar birçok konuda kapalı mesaj veren dizide; Sevilay Yükselir ve Rasim Ozan Kütahyalı’ya da göndermelerde bulunuldu.

Rasim Ozan Kütahyalı (ROK) için “At yarışları, gece kulüpleri, TERS’linin kızları derken bitiyor. Yeni bir aday bulunmalı” dendi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar