AK Parti’nin Kartal Adayı Değişiyor Mu?

- Yorumlar

AK Parti’nin Kartal adayının kesinleştiği iddiası son zamanlarda kulislerde dolaşıyordu. Ancak son alınan bilgilere göre CHP’nin Kartal’da bölünmüş olması ve son anketlerde AK Parti’nin öne geçmiş olması AK Parti’yi umutlandırdı ve Kartal adaylığı konusunda daha dikkatli çalışma yapmaya sevk etti.

Erzurum gibi “çantada keklik” görülen illerde olduğu gibi ithal aday ya da Kartal’da geçmişte olduğu gibi ezbere aday çıkarıp çıkarmama konusunda ikilemde kalan AK Parti, Kartal üzerinde yeni araştırmalara girişti. Kartal’ı kesin olarak kazanmak isteyen AK Parti bu konuda özellikle CHP Kartal’daki parçalanmışlığı fırsata çevirmek istiyor. Kartal’da CHP’lilerden de oy almak isteyen AK Parti özellikle Aleviler tarafından da beğenilecek bir aday çıkarmak için düğmeye bastı. Cemevine mescit isteyen Mehmet Sekmen’in Kartal’dan aday yapılmaması da bunun son parçası olduğu iddia edildi.

Alınan bilgilere göre AK Partililerin oyları Erdoğan kimi açıklarsa ona gideceği için AK Parti’nin adayının aynı zamanda Saadet Partililerden de oy alabilecek nitelikte olmasına dikkat edilecek.

Kulislerde AK Parti adayının kesin olarak belli olduğu ve atanacağı iddia edilse de aldığımız bu bilgiye göre AK Parti’den küçük bir ihtimal bile olsa son dakika sürprizi beklenebilir ve temayül oylamalarına göre yerelde destek alan bir aday çıkartılabilir.

x