Nostalji sevenlere Kartal’da süper bir sergi

- Yorumlar

Geçmişi özleyenleri buluşturan “40’lardan Bugüne Nostalji” sergisi 13 Aralık 2013’te Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde açıldı.

40’lı yıllardan günümüze gelen plak, pikap, gramofon, lambalı radyolar, makaralı teypler, pikaplı radyolu konsollar, pikap iğneleri, taş plaklar ve Yeşilçam film afişlerinin yer aldığı sergi ziyaretçileri eskiye götürdü.

Sergi, 20 Aralık tarihine kadar ziyarete açık kalacak. “40’lardan Bugüne Nostalji” sergisinde, koleksiyoner Şehmuz Soykan’ın uzun yıllardır toplayıp bir araya getirdiği parçalar yer alıyor.

Koleksiyoner Şehmuz Soykan’ın arşivinde yer alan ve geçmişin izlerini taşıyan plak ve nostaljik müzik çalarları sanatseverlerle buluşturan “40’lardan Bugüne Nostalji” sergisini oluşturan Şehmuz Soykan, “Eserleri sergileme fırsatı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Sergi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 20 Aralık tarihine kadar ziyaretçilere açık kalacak. “40’lardan Bugüne Nostalji” sergisinde, koleksiyoner Şehmuz Soykan’ın uzun yıllardır toplayıp bir araya getirdiği parçalar yer alıyor.

x