Belediye kreş öğretmenlerine ilk yardım eğitimi verdi

- Yorumlar

‘Her mahalleye bir kreş’ sözünü tutan ve göreve geldiği günden bugüne kadar Kartal’da 1 olan kreş sayısını 7’ye yükselten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, çocuklara verdiği önemi her fırsatta dile getiriyor. Türkiye’nin geleceğini çocukların şekillendireceğini vurgulayan ve doktor olmanın da getirdiği hassasiyetle ilk yardımın önemine ve acil müdahalenin hayat kurtarmadaki rolüne dikkat çeken Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bu kapsamda Kartal’da bulunan tüm kreş öğretmenlerinin ilk yardım eğitimi almalarının önemini vurguladı.

Bu kapsamda Kartal Belediyesi’ne bağlı olan 7 kreşteki 48 öğretmen ilk yardım eğitimi aldı. 2013-2014 döneminde 541 öğrencisi bulunan Kartal Belediyesi’nin kreşlerindeki öğretmenlenler verilen eğitim sonrasında yeterlilik sınavından geçip onaylı sertifikalarını alacaklar. Ali Rıza İkisivri ve Kreş Müdürü Enif Yavuz, ilkyardım eğitimi alan öğretmenleri yerinde ziyaret ederek derslere katıldılar.

Kazalarda ve olası afetlerde meydana gelebilecek sağlık önlemlerine yönelik olarak İlkyardım Eğitim Merkezi’ni açan Kartal Belediyesi,İstanbul’da yetki almış ilk ilçe belediyesi olma özelliğini de taşıyor.

Kartal Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi’nde eğitimler, yetki almış uzman personeller tarafından veriliyor. Eğitimlerde genel ilkyardım bilgilerinin yanı sıra kırık çıkıklarda ilk yardım, zehirlenme, boğulma, kanama, hava yolu tıkanıklıkları, hayvan ısırmaları, bilinç bozuklukları gibi konularda da uygulamalı olarak ilk yardım eğitimi veriliyor. Eğitim sonunda eğitimi tamamlayanlara, girecekleri yeterlilik sınavından sonra onaylı sertifika verilecek.

x