Kadıköy Belediyesi’nden Yeni Etüt Merkezi

- Yorumlar

Kadıköy Belediyesi, özellikle dershaneye gidemeyen çocukların eğitimlerine ve sınavlara destek amaçlı açtığı etüt merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Kadıköy Hasanpaşa’da hizmete giren Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi ilköğretim 3 ve 4. Sınıf öğrencilerine ve ortaöğretim 5, 6, 7, 8. Sınıf öğrencilerine hizmet verecek.

”ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN TEMİNATI”

Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt merkezinin açılışında veliler ile sohbet eden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk; ” Bu çocuklar hepimizin geleceği, ülkemizin aydınlık yüzleridir. Etüt merkezlerimizin açılış amacı çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamak, başarılarına ortak olmaktır. Bunu gerçekleştirdiğimizi görmek inanın bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Öncelikle burada eğitim görecek çocuklarımıza ve siz ailelerine hayırlı olsun” dedi.

Kadıköy ilçesi sınırları içinde ikamet eden çocukların, eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2009 yılında kurulan Çocuk Etüt Merkezlerinin sayısı hizmete giren Fazıl Hüznü Dağlarca Çocuk Etüt merkezi ile toplamda 4 olmuştur. 540 öğrencinin eğitim göreceği Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt merkezinde derslerde kullanılan kitaplar, yaprak testler ve deneme sınavı kitapçıkları Kadıköy Belediyesi tarafından öğrencilere ücretsiz olarak verilmektedir. Merkezde ayrıca dersler dışında sosyal ve kültürel aktiviteler öğrencilerin gelişiminde ve kendilerini ifade etmede yararlandıkları etkinliklerdir.

x