WordPress sitesine kar yağışı eklemek

- Yorumlar

Bazı sitelerin yılbaşının yaklaşmasından dolayı kar yağışı eklediğini görmüşsünüzdür. Bu özel dönemleri yansıtmak için site tasarımlarında yapılan küçük güncellemeler ve genel bir trenddir. Çoğu websitesinde kış mevsiminde benzer efektler görürüz. Bu makalede WordPress blogunuza kolayca kar yağışı nasıl ekleyebileceğinizi sizinle paylaşacağız.

Öncelikle yapmanız gereke WP Super Snow eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Etkinleştirme sırasında WordPress yönetim çubuğunuzda ‘Super Snow’ ibaresini göreceksiniz. Ona tıklayarak eklentinin ayarlar sayfasına gidebilirsiniz.

wp-super-snow-eklentisi

Eklentiyi aktif etmek için ‘Yes enable Super Snow’ düğmesine tıklamanız ve tüm değişiklikleri kaydetmeye yarayan ‘Save all changes’ düğmesine tıklamanız gerekmektedir.

Artık sitenizi ziyaret ettiğinizde kar yağışı görebilirsiniz.

Eklentinin temel ayarları çoğu site için işlev görecektir. Yine de eğer herhangi bir şey üzerinde değişiklik yapmak isterseniz ‘Virtual Snow Blower’ sekmesine tıklamanız gerekiyor.

Burada kar yağışının yönünü değiştirebilirsiniz ve kar parçası olarak kullanılması için istediğiniz bir fotoğrafı yükleyebilirsiniz.

wordpress-kar-yagisi-eklentisi

Umarız bu eklenti, WordPress sitenizde kar yağışı yağdırmanıza yararlı olmuştur.

x