O Emekçiler Kartal’ı Böyle Temizliyor

- Yorumlar

İşte Kartal’ı temizleyen emekçi işçilerin hikayesi. Hani görürüz ya sokaklarda ellerinde süpürge ya da çöp kamyonlarının arkasından koşarken. İşte o emekçilerin Kartal’ı temiz tutan çalışmalarının özeti.

Kartal genelinde sabah saatlerinde cadde ve sokakların süpürülmesi ile başlayan temizlik çalışmaları daha sonra yolların yıkanması ile devam ediyor. Rutin çöp toplama işleminin yapılmasından sonra model yıkama ve dezenfekte aracı, konteynerleri yıkayarak halk sağlığını tehdit edici unsurları ortadan kaldırıyor.

Kartal halkı siz emekçilere minnettar

Mahallelerde, halk pazarlarının kurulduğu sokak ve caddelerin temizliği ise akşam saatlerinde pazarın toplanmasıyla başlıyor, gece geç saatlere kadar yıkama işlemiyle devam ediyor.

Gece boyu süren çalışmalardan sonra su tankerleriyle yıkanan caddeler temizleniyor ve mahallelerde bulunan parkların da genel temizliğini yapıyor. Park alanlarındaki çöplerin toplanması ile birlikte sürekli temizliğini yapan ekipler, parkların içini ve çevresini de önemsiyor. Çöp toplama işlemi haricinde park alanlarının genel sulama ve bakım işlemlerini de yapan emekçiler, geleceğimiz olan çocukları, sağlık tehditlerinden mümkün oldukça uzak tutmaya çalışıyor.

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA (13)

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA (15)

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA (17)

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA (21)

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA (24)

x