AK Parti Kartal’da II.Bekir Abübekir Mi Oluyor?

- Yorumlar

2009 seçimlerinde AK Parti adayı olan Bekir Kılıç için “ithal aday” yakıştırması yapılmış ve AK Parti çevrelerinde bu şekilde anılmıştı. AK Parti’de bu olay uzun süredir unutulmazken, şu sıralarda 2014 için de ithal aday tartışması “II. Bekir vakası” ismiyle yapılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ndeki kaynağımızdan aldığımız bilgiye göre İBB kulislerinde Kartal için Abübekir Taşyürek‘in adı ağırlık kazandığı konuşuluyor.

Abübekir Taşyürek Kartal’a aday mı oluyor?

Kadir Topbaş ve Aziz Babuşçu’ya yakınlığı ile bilinen Taşyürek’in Kartal’a aday yapılacağı git gide gerçeklik taşımaya başlıyor. İBB’de çok önemli bir pozisyonda ve çok güvenilir görülen Taşyürek Topbaş için de çok değerli.

Oğlunun düğünü Üsküdar’da yapıldı, şahitleri Bağış, Topbaş ve Babuşçu’ydu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Abubekir Taşyürek’in oğlunun düğün-nikah töreni Üsküdar Bağlar başındaki Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi tesislerinde yapıldı. Çok üst düzey protokol katılımının gerçekleştiği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıydığı düğünde şahitlikleri AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop, AB Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış ve AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Belma Satır yaptı.

Her ilçede ismi geçmiş ama neden Kartal?

Üsküdar’da yaşadığı söylenen Taşyürek geçmişte Kadıköy’den belediye meclis üyesi aday adayı olmuş, 2009’da Ataşehir belediye başkan aday adayı olmuş ve temayülde 1.olmasına rağmen aday gösterilmeyerek Kartal belediye meclisine aday gösterilmişti. Erzurum’lu olduğu için ödül olarak Kartal’ın seçildiği söylentileri de dolaşmıştı. Ataşehir’den aday gösterilmediği için bu dönem Kartal’dan onun aday gösterilmesi için de ifadelere göre yoğun kulis dönüyor.

Haber 7 başyazarı Kartal 24’ü doğruladı

Kartal 24 bir haftadır yaptığı yayınlarla Kartal’a böyle bir aday gösterileceğini söylemişti. Haber 7 müdürü Osman Ateşli yazısında Kartal için 3 kişinin ağırlıkta olduğunu belirtti. Bu isimlerden birinin de Abübekir Taşyürek olduğunu söylemişti.Yazı için tıklayın

x