Kartalsporlu Futbolculardan “Primler Ödendi” Haberlerine Tepki

- Yorumlar

Kartalspor’da ödenmeyen maaşlar sorunu devam ediyor. Gazeteci Mustafa Yaşar maaşlar konusunda ve futbolcuların gündemiyle ilgili son durumu haberleştirdi.

Kartalspor‘da ligin ilk devresinin son maçı öncesi asıl gündem uzun süredir ödenmeyen teknik kadro ve futbolcu alacakları ve bu alacaklarından sebep federasyona başvuran futbolcuların durumuna endekslenmişken, sanal medya ve yerel bir haber sitesi üzerinden yayılan Yeni Malatyaspor maçı öncesi futbolcuların primlerinin ödendiği haberine de tepki geldi.

Sadece 500 TL ödemişler

Yönetimin Y.Malatyaspor maçı öncesi büyük alacaklarına karşılık sadece 500 TL ödeme yaptığını ifade eden futbolcular ödemeler konusunda kendilerini yalanlayan nitelikteki bu haberlerin gerçekleri yansıtmadığını ifade ederken, ay sonuna kadar yapılacağı söylenen ödemelerin bu kez de yapılmaması halinde daha fazla anlayış göstermelerinin kendileri için mümkün olmadığını tekrarladılar.

Yönetimle yaptıkları görüşmelerde alacaklarının ödenmesi halinde takımda kalmak istediklerini söylediklerini ifade eden futbolcular “Bizim öncelikli hedefimiz Kartalspor. Takımımızı sahada başarı ile temsil etmek için gayret ediyoruz ancak geldiğimiz noktada yaşadığımız ekonomik sorunlarda ortada. Haklarımızı aramak ve korumak adına yaptığımız girişimlerden sebep eleştirilmeyi hak etmiyoruz” dediler.

Talipleri beklemede

Kartalspor’da alacaklarının ödenmemesi durumunda serbest kalacak futbolculara şimdiden taliplerde çıkmaya başladı. Federasyona başvuran Ethem Ercan Pülgir için K.Erciyesspor ve Kasımpaşa, Emrah Bedir için Denizlispor, Nazilli Belediyespor, Zafer Aydoğdu için de Kırklarelispor ve Pendikspor devreye girdi. Fırat Sezer ve Ramiz Ok da devre arası kadrosunu güçlendirmek isteyen birçok takımın transfer listesinde yer alıyor.

x