40’lardan Bugüne Nostalji Sergisi Kartal’da Açıldı

- Yorumla

Geçmişi özleyenleri buluşturan “40’lardan Bugüne Nostalji” sergisi Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde açıldı.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün açılışını yaptığı sergiye Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Ali Apaydın, Belediye Başkan danışmanları, birim müdürleri ve nostalji tutkunu vatandaşlar katıldı. 40’lı yıllardan günümüze gelen plak, pikap, gramofon, lambalı radyolar, makaralı teypler, pikaplı radyolu konsollar, pikap iğneleri, taş plaklar ve Yeşilçam film afişlerinin yer aldığı sergi ziyaretçileri eskiye götürdü.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Koleksiyoner Şehmuz Soykan’ın arşivinde yer alan ve geçmişin izlerini taşıyan plak ve nostaljik müzik çalarları sanatseverlerle buluşturan “40’lardan Bugüne Nostalji” sergisi Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından da ilgi ile gezildi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sergide çocukların yoğun sevgi gösterilerinin ilgi odağı oldu.

Nostalji tutkunlarını buluşturan sergide nostaljik parçaların hikayelerini dinleyen Başkan Altınok Öz, “Koleksiyoner Şehmuz Soykan’ı kutluyorum. Böyle değerli eserleri bıkmadan usanmadan maddi külfetine rağmen biriktirerek bizlere sergileyip bizleri adeta yıllar öncesine götürdü. Kendilerini tebrik ediyor, bugünün anısına kendisini bir plaketle ödüllendimek istiyorum” diyerek Soykan’a “Kartalı seviyorum” plaketi takdim etti.

“40’lardan Bugüne Nostalji” sergisini oluşturan Şehmuz Soykan, “Başkanımız Altınok Öz’e Kartal’da yaptığı kültüre yönelik hizmetler için ve kültür merkezinde bu eserleri sergileme fırsatını verdiği için teşekkür ediyorum.” dedi.

Sergi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 20 Aralık tarihine kadar ziyaretçilere açık kalacak. “40’lardan Bugüne Nostalji” sergisinde, koleksiyoner Şehmuz Soykan’ın uzun yıllardır toplayıp bir araya getirdiği parçalar yer alıyor.

x
Yorumlar