Kartal Stadı’nın Adı Değişiyor Mu?

- Yorumlar

Kartalspor Stadı 1 yıldır “Radyo Seymen Kartal Stadı” ismiyle anılıyor. Mustafa Ödübek’in sahibi olduğu Seymen Radyo ile stat isim hakkı sponsorluğu yapılmıştı.

Öte yandan sponsorluk anlaşmasının çoktan bittiği ifade ediliyor. Kartalspor başkanına yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Mustafa Ödübek sözleşmeyi yenilemeye yanaşmıyor.

Nereye kadar sözleşmesiz reklam?

Sözleşme bitmesine rağmen Kartalspor Başkanı Ergün Öztaner stad isminden Radyo Seymen yazısını kaldırtmıyor. Sözleşme süresi bittiğine göre şu anda stat ismindeki reklam bedavaya yapılmış oluyor. Öztaner her ne kadar Ödübek’in hala ara sıra takıma para verdiğini söylese de sözleşmesiz bir şekilde olması hiç etik görünmüyor.

Stada Kartal’a faydası olmuş efsane isimler verilebilir

Ergun Öztaner’in bu ismi muhafaza etmesinin sebebi olarak, Ödübek’in arkadaşları olduğunu ve ona saygı duydukları için böyle yaptıkları ifade ediliyor. Ancak Kartalspor üzerinden sözleşmesiz reklam yapılması hiç etik değil. Sözleşme bittiği anda ismin silinmesi gereklidir. Öte yandan Kartal ile efsaneleşmiş bir isimi stada vermek daha akıllıca görülebilir. Örneğin, Mehmet Ali Büklü Stadı olabilir.

radyo seymen kartal stadı 2 radyo seymen kartal stadı 3

Kaynak: Kartal24.com

 

x