Büyükçekmece CeBIT’e damgasını vurdu

Büyükçekmece Belediyesi, Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı (CeBIT)’de bu yıl da yerini alarak damgasını vurdu.

Bilişim konusunda yenilikleri yakından izleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, sosyal belediyeciliğin yanı sıra yerel yönetimlerin mutlaka teknolojik gelişmelere ayak uydurmaları gerektiğini savundu. Büyükçekmece Belediyesi sektördeki gelişmeleri yakından izleme fırsatının yanı sıra e-belediyecilik alanındaki çalışmalarını da vatandaşlara aktarmaya çalışıyor.

29 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında CNR’ da düzenlenen Cebit Bilişim Teknolojileri Fuarı’nda Büyükçekmece Belediyesi 6. Salon C14 de stand açarak tanıtımlarını sergiliyor.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, teknolojiyi ve bilişimi çok yakından takip ettiklerini kaydederek, “Bu çalışmalarımızı fuara taşıyoruz. Özellikle e-belediyecilik alanında yaptığımız başarılı çalışmalarımızı, bu sayede vatandaşlarımıza daha yakından gösterme şansımız olacak. Zaten uygulamalarımızdaki hız ve kaliteden bunu hisseten vatandaşlarımıza, fuar boyunca ayrıntılı bilgi de vermiş olacağız” dedi.

Vatandaşlarla sosyal medya araclığı ile de temas kurduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün “fırsat buldukça internet üzerinden vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Yaklaşık günde 70 ila 100 kişi arasında vatandaşımıza mail yoluyla cevap veriyorum .Twitterı ve Facebook’u da yakından takip eden bir belediye başkanıyım”şeklinde konuştu.

Başkan Akgün Sarıyer, Ankara Yenimahalle, Beşiktaş, Kartal Belediye Başkanlarıyla beraber 12 CHP’li belediyenin standlarını gezerek çalışmaları hakkında bilgi aldı, Büyükçekmece Belediyesinin projeleri ve bilişim çalışmaları hakkında ziyaretçilere bilgi verdi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar