Altınok Öz: “Kültür Ve Sanattan, Heykelden, Hamam Sokak’tan Asla Taviz Vermeyeceğiz”

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartallı sanatçılarla buluştu. Kartal Belediyesi yeni hizmet binası toplantı salonunda verdiği kahvaltı da Kartallı şair, yazar ve sanatçılarla bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Sanatçı ve şairlerimiz bizim için değerlidir. Kartallı sanatçılarla bir araya gelmekten dolayı çok mutluyum” dedi.

Kartallı şair ve sanatçılarla olan toplantıya Türkay Korkmaz, Funda Bahçeci, Ömer Lütfü Demircan, Yeter Şahin, Metin Cengiz, Aliriza Gelirli, Hasan Uğur Taşçı, Dilruba Nuray Erenler, Deniz Güneş, Kubilay Kan, Murat Havan, Aydın Akkuş, Evrim Deniz, Harika Menteş, Sevilay Özyürek, Raif Zor, Hüseyin Aslan, Hasan Seçkin, Elçin Köksoy ve Başkan Altınok Öz’ün kızı Zeynep Öz katıldı.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, toplantıda şair, yazar ve sanatçıların sorunlarını dinledi, öneri ve isteklerini not etti. Karşılıklı fikir alışverişi içinde geçen kahvaltıda Kartallı sanatçı ve şairler-yazarlar Kartal’ın tarihi, kültürü hakkında sohbet edip, Başkan Altınok Öz’ün göreve gelmesinden sonra Kartal’da birçok şeyin değiştiğini belirterek teşekkür ettiler. Başkan Altınok Öz’ün Kartal’a farklı bir bakış açısı getirdiğini ifade eden şair ve sanatçılar eskiden saat 8’den sonra Kartal’da dışarı çıkılmadığını, ama artık gece 11-12’lere kadar Kartal’da gezebildiklerini, Kartal’da değişik dünya görüşlerine sahip bir atmosferin oluştuğuna dikkat çektiler. Kentlilik bilincinin tüm renklerinin Kartal’da yeşerdiğini belirten sanatçılar, “Bizlerin burada olması Başkanımız Altınok Öz’ün bizlere verdiği değerin göstergesidir, Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dediler.

Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz ise yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Değerli sanatçı ve şairlerle birlikte olmaktan dolayı son derece mutluyum. Bunu geç kalınmış bir buluşma olarak değerlendiriyorum. Sanata uzak değilim, aksine sanatın içindeyim.Kartal’da sanata kültüre desteğimiz hep devam edecek. Kartal’ın sanatçılarına her zaman öncelik verdik. Neyzen Tevfik’in heykelini çok eleştirdiler ama benim sanatçının eserini eleştirme hakkım yok. Bu heykeli Kartallı bir sanatçı yapmıştır. Benim için son derece güzeldir. O heykel sayesinde Neyzen, Kartal’da sempozyumu yapılan bir sanatçı haline gelmiştir. Bir takım eleştirmelere rağmen kültür ve sanattan, heykelden, Hamam Sokak’tan asla taviz vermeyeceğiz. Kartal’ın vizyonunu sizlere sunuyoruz, önümüzdeki dönem sıkıntı yaşamamak için örgütlü olmalısınız. Bir şehrin kültür ve sanatta canlı olmasını hep savunduk. Kartallı şair ve sanatçılarla her zaman işbirliğine hazırız”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, hayata geçirilen projeler ve üzerinde çalışan projeler hakkında bilgi vererek Kartal’da bir çok yeniliğe imza attıklarını belirtti. Toplantı dolayısıyla mutlu olduğunu belirten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sanatçı ve şairlere teşekkür etti. Başkan Altınok Öz’ün bu güzel jestine Kartallı sanatçılarda teşekkür ederek, bu buluşmaların tekrarlanması temennisiyle toplantı sona erdi.

x