Alevli Günler İkinci Kez Kartal’da Sahnelendi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program kapsamında; İstanbul Halk Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ‘Alevli Günler’ adlı oyun, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ikinci kez sahnelendi. Cem Davran ve Erkan Can gibi usta isimlerin rol aldığı “Alevli Günler”, Kartallı tiyatro severlerle buluştu.

Oyun, çocukluğundan beri ayrılmamış biri mahallenin kasabı, biri muhasebeci, biri de Türk kültürü profesörü olmuş üç kafadarın başından geçenleri anlatıyor. İçlerinden biri kanser olunca, inançları gereği öldükten sonra yakılmak ister ve farklı olana yaşam hakkı vermeyen düzenle karşı karşıya gelirler. Başvurdukları her yerde başka komediler yaşar, her türden anlaşmazlık ve anlayışsızlıklarla karşılaşırlar. Irmak Bahçeci’nin yazdığı, Yıldıray Şahinler’in yönettiği oyunda Cem Davran, Bahtiyar Engin, Yıldıray Şahinler, Selin Yeninci ve Erkan Can rol aldı.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun Kartallı izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Oyunu izleyenler arasında Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülseren Böyüktaş ve Ali Apaydın, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Başkan Danışmanları ve Kartal Belediye Şirket Müdürleri yer aldı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar