Abubekir Taşyürek AK Parti’nin Kartal Adayı Oluyor

- Yorumlar

AK Parti‘nin Kartal adayının kim olacağına dair spekülasyonlar devam ederken KARTAL 24 sağlam kaynaklardan aldığı bu haberle gündemi yeniden belirleyecek gibi görünüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nde ki kaynağımızdan aldığımız bilgiye göre İBB kulislerinde Kartal için Abubekir Taşyürek‘in adı ağırlık kazandığı konuşuluyor.

Hatta AK Parti Kartal’da aday adaylarının çoğu şimdiden normal yaşamlarına dönmüş durumda ve moraller bozuk. Tabi hala aday adaylığının arkasında duranlar da görmezden gelinemez.

Abubekir Taşyürek kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Abubekir Taşyürek. Taşyürek geçmişte Kadıköy’den belediye meclis üyesi aday adayı olmuş, 2009′da Ataşehir belediye başkan aday adayı olmuş ve temayülde 1.olmasına rağmen aday gösterilmeyerek Kartal belediye meclisine aday gösterilmişti. Erzurum’lu olduğu için ödül olarak Kartal’ın seçildiği söylentileri de dolaşmıştı. Oğlunun düğününde çok üst düzey protokol katılımının gerçekleştiği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıydığı düğünde şahitlikleri AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop, AB Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış ve AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Belma Satır yaptı.

x