Tuzla Belediyesi, Sinoplular’ı Buluşturdu

- Yorumlar

Tuzla’dan Anadolu’ya Yöresel Geceler, Sinoplular Gecesi ile devam etti. Gecede konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla’da gelenek ve göreneklerimizi yaşatarak kültürel zenginliğimize zenginlik katıyoruz.” dedi.
Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural ve Turgut Özcan, Tuzla Sinoplular Derneği Başkanı Erdal Caner, Tuzla Durağan Çerçiler ve Çorakgözü Derneği Başkan Vekili Yaşar Güven, Sinop Ayancık Kütük Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Sancak ile Tuzla’da yaşayan Sinoplular katıldı.
Sinoplular, il ve ilçelerinin kültürel öğelerini geceye taşıdı. Sinop yöresine ait türküler ve halk oyunları ile eğlenen davetliler, mutfak kültürünü tanıtan ikramları tattı.

Kültürel Zenginliğimize Zenginlik Katıyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Sinoplular Gecesi’nde yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Başkan Yazıcı, “Bir kent ve ülkemiz için çok büyük zenginlik olan sosyal ve kültürel yapı, özellikle organizasyonlarda daha çok açığa çıkar. Gelenek, görenek ve ananelerin büyük bir kentte kaybolmaması için en önemli çalışma dernekçiliktir. Derneklerle bunları yaşatabilirsiniz ve gelecek nesillere ancak bu şekilde aktarabilirsiniz. Tuzla’da gelenek ve göreneklerimizi yaşatarak kültürel zenginliğimize zenginlik katıyoruz. Derneklerimizin katkısıyla istek ve taleplerle yönetimi geliştiriyoruz” dedi.

Sinoplular_1

x