Pendik tekerlekli basketbol takımı Şanlıurfa’yı yendi

- Yorumlar

Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligin ilk karşılaşmasında Şanlıurfa Basketbol Takımı ile karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmada Pendikli basketbolcularımız maçı 63-59 bitirerek lige merhaba dedi.

Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig’in ilk maçında Şanlıurfa Basketbol Takımı ile karşı karşıya geldi. İTO Yakacık Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşmada, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, rakibini 63-59 yenerek lige ‘merhaba’ dedi. Oldukça çekişmeli geçen maçta Pendiklilerin tezahüratlarıyla bir an olsun performanslarını düşürmeyen basketbol takımımız, lige bir adım önde başlamış oldu.

Öte yandan önümüzdeki hafta Pazar günü (09.12.2012) Bursa’da Osmangazi Belediyesi tekerlekli sandalye basketbol takımı ile karşılaşacaklarını belirten Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Teknik Direktörü Selim Savaş Akarsu, şimdiden antrenmanlara başladıklarını ifade ederek, “Urfa maçında zorlandık ama istediğimiz sonucu elde ettik. Bursa maçına ise yeni transferlerimizle çıkacağız. Zaman geçtikçe çok daha iyi bir takımımız olacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

x