Kartalspor, Adana Demir deplasmanında kayıp: 2-1

- Yorumlar

Adana Demir deplasmanına giden temsilcimiz Kartalspor sahadan 2-1 mağlubiyetle ayrıldı. Haftalardır 3 puana hasret kalan Kartalspor maç boyunca etkisiz futbol sergiledi.

Bir deplasman daha turistlik ziyarete dönüşen Kartalspor’un biran önce düzlüğe çıkması taraftarınca umutla bekleniyor. Düşme potasına kadar gerileyen takımda teknik direktörün yeri tartışılırken futbolcuların da yetersiz olduğu muhakkak.

Gol atma noktasındaki sıkıntıların Adana Demir maçında da göz önüne çıkması takımın transfere ihtiyaç duyduğu yorumunu yaratıyor.

Bugün saat 20:00 de Adana 5 Ocak Stadı’nda oynanan karşılaşmada rahat bir futbol ile Kartalspor’u 2-1 deviren Adana Demir yükselişe devam ediyor. Maç 1-0 olduktan sonra Adana seyircisi gerginlik çıkararak stadın dışındaki biletsiz seyircinin içeri alınması yönünde sloganlar attı. Bu anlarda Kartalspor oyunda top hakimiyeti yaratarak rakibinin üstüne gitti. Bir kornerde Kartalspor’lu oyuncu eliyle topa kafa vurdu ama top direkten döndü, belki de bu kafa vuruşu gol olsaydı maçın dönüm noktası olabilirdi. Fakat ilerleyen dakikalarda Adana Demir kontrolü ele geçirdi. Hakemin bir pozisyonda Kartalspor’lu oyuncu kaleci ile karşı karşıya kalacakken önceki pozisyondaki Kartal lehine olan faulü çalarak taraflı bir düdük ile Kartalspor’lu futbolcunun kaleci ile karşı karşıya kalmasını engellemesi ise bir diğer dönüm noktasıydı. Kartalspor teknik direktürü Kızıltan’ın yedek kulübede alternatifi olmaması ve yaşlı oyuncuları sahaya takviye yapmak zorunda kalması ise en büyük dezavantajıydı.

x