Kartalspor’da Hedef Kadroyu Korumak

- Yorumlar

Ajanspor’dan Mustafa Yaşar Kartalspor’un transfer gündemini haberleştirdi.

2. Lig Beyaz Grubun ilk devresini 5 galibiyet, 6 bereberlik ve 6 mağlubiyet alarak 21 puanla 10. sırada tamamlayan Kartalspor’da gözler; iç ve dış transfer ile futbolcular ve teknik kadronun uzun zamadır yapılamayan alacaklarının ödenmesine çevrildi.

Mustafa Yaşar’a konuşan Kartalspor Genel Kaptanı Murat Gülfırat, sezonun ilk devresini istedikleri yerde tamamlayamadıklarını ancak ikinci devre için ümitli olduklarını söyledi.

İkinci devrede teknik kadro ve futbolcularıyla kendilerine çok iş düşeceğine dikkat çeken Gülfırat, hazırlık kampı, transfer ve ödemelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Öncelikle kadromuzu korumaya çalışacağız”
Kartalspor’un teknik direktör arayışında olmadığını, Şaban Yıldırım ve ekibi ile yola devam edeceklerini söyleyen Murat Gülfırat, transfere de ihtiyaç duymadıklarını bir veya iki oyuncu alarak kadrolarına takviye yapacaklarını ifade etti.

Öncelikli hedeflerinin elllerindeki mevcut kadroyu muhafaza etmek olduğunu belirten Gülfırat, “Teknik ekip ve kadromuzdaki oyuncularımızdan memnunuz, alacaklarının ödenmesi için de var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Emrah’ta küçük pürüzler var
Kartalspor’da alacaklarının ödenmemesi nedeniyle federasyona başvuran ve serbest kalması gündemde olan futbolcuların durumu ile ilgili de açıklamalarda bulunan genel kaptan Murat Gülfırat, “Emrah Bedir ile aramızda küçük pürüzler kaldı, diğer futbolcularımız da takımda kalmak istiyorlar. Bu oyuncularımızla yaşadığımız maddi sorunları çözmeye çalışıyoruz.” dedi.

1 Ocak’ta toplanıyorlar
Öte yandan Çankırı galibiyeti ile kapatılan ilk devre sonrası izne çıkan Kartalspor’da, ikinci devre hazırlıkları 1 Ocak’ta başlayacak. Bu tarihte kendi tesislerinde toplanacak Bordo-Beyazlılar daha sonra Antalya’ya gidecek ve 7-17 Ocak tarihleri arasında ikinci devre hazırlık kampına burada devam edecek.

x