Doğa Filmleri Yarışması’na başvurular başladı

- Yorumlar

Dağ Kültürü Derneği tarafından National Geographic Türkiye’nin desteği ve Mineral Event organizasyonuyla düzenlenen 2013 yılı 3. Doğa Filmleri Yarışması için başvurular başladı.

Yarışma için başvurular “Ulusal”, “Üniversiteliler” ve “Kurumsal” başlıklı üç farklı kategoride yapılacak. Yarışmaya son katılım tarihi ise 11 Ocak 2013. Dereceye giren filmler, İstanbul’da düzenli olarak 7 yıldır düzenlenen 8. Dağ Filmleri Festivali kapsamında gösterilecek.

Dağ Filmleri Festivali Direktörü Murat Yılmaz, festivalin İstanbul il sınırları dışına çıkarak İzmir ve Ankara’da büyük bir ilgi gördüğünü belirterek, “Yedi yılı aşkındır devam eden çabamızın olumlu sonuçlarını almaya başladık. Geçtiğimiz yıl 11.000’e yakın izleyiciyi salonlarımızda ağırladık. Bu artan ilginin bu yıl film yarışmasında da yaşanmasını arzu ediyoruz. Amacımız Doğa filmi yapımını özendirmek, bu alandaki gelişime katkıda bulunmak ve doğa filmleri hafızasını oluşturabilmek” dedi.

Doğa Filmleri Yarışması 2013

Macera ve adrenalin tutkunlarının festivali olan Dağ Filmleri Festivali’nde yer almak için kıyasıya mücadele edecek olan yönetmen ve ekipler 3. Doğa Filmleri Yarışması’na son başvuru tarihi 11 Ocak 2013, finale kalan eserlerin yarışma sitesi üzerinden duyurum tarihi ise 3 Şubat 2013 olarak açıklandı.

Festivalin jüri üyeleri ve yarışma ödülleri ise kısa bir süre içinde duyurulacak.

x