Kartal Belediyesi Gençlik Kariyer Merkezi Etkinlikleri İle Öğrencilere Işık Tutuyor

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü Gençlik Kariyer Merkezi’nin düzenlediği öğrencilere eğitimlerinde ışık tutacak etkinlikleriyle gençlerin önünü açmaya devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından Mart 2013’te hizmete açılan Kartal Gençlik Kariyer Merkezi, 15-24 yaş aralığındaki gençlerin bilgi ve becerilerini arttırmak, okulda ve meslekte başarı seviyelerini yükseltmek, istihdam edilebilirliklerini ve hizmetlere erişimlerini kolaylaştırmak için düzenledikleri etkinlikleriyle de gençlerin beğenisini kazanıyor.

Kartal’da gençlerin eğitimlerine farklı bir bakış açısıyla yaklaşmalarını sağlayan Kartal Belediyesi Gençlik Kariyer Merkezi bu kapsamda  Kartal IMKB Kız Meslek Lisesi öğrencileri ile Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nü gezdi. Okul danışmanları ile birlikte üniversiteyi gezen öğrencilere üniversitenin bölümleri ve kampüs tanıtıldı. Yapılan sunumların ardından fakülteleri ve kütüphaneyi gezen öğrenciler Kartal Belediyesi’ne yaptıkları bilgilendirici ve eğitici gezi için teşekkür etti.

Kartal Gençlik Kariyer Merkezi Projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 yılı Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı kapsamında hazırlanarak 277 proje başvurusu içinde 130 başarılı proje arasına girdi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan %90 hibe almaya hak kazandı.

x