“Cumhuriyet Yazıları” Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Sergilendi

Kartal Belediyesi ve Dr. Ulvi Sulaoğlu tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Yazıları” sergisi, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ziyarete açıldı.

 

Dr. Ulvi Sulaoğlu tarafından derlenmiş olan “Cumhuriyet Yazıları”, Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 tarihindeki vefatı ile başlayan arşiv haber koleksiyonu, Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşının Etnoğrafya Müzesi’ne götürülmesi ve Anıtkabir’in yapılması ile ilgili haberlerden oluşuyor.

 

Koleksiyoner Dr. Ulvi Sulaoğlu’nun yoğun ilgi gören sergisinde, Atatürk’ün ölümünden bu yana her 10 Kasım’da yayımlanan gazete haberleri de yer alıyor. Ulvi Sulaoğlu, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ne gelen vatandaşlara sergiyi gezdirerek gazetelerde çıkmış yazıların içeriğini anlattı.

 

Sergiye Kartal Belediye Başkan Vekili Ergun Öztaner, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Apaydın ve Kartal Belediyesi Birim Müdürleri katıldı. Serginin ilk gününü değerlendiren Ulvi Sulaoğlu, böyle bir sergiyi Kartallılarla buluşturduğu için Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür etti. Daha sonra Kartal Belediye Başkan Vekili Ergun Öztaner, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına Ulvi Sulaoğlu’na plaket takdim etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar