Trakya Oda Orkestrası Kartal’da sahne aldı

Trakya Oda Orkestrası, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kasım ayı etkinlik programı kapsamında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir konser verdi. Konsere Kartal Belediyesi birim müdürleri, Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hülya Çimen ve birçok Kartallı vatandaş katıldı. Yüzlerce Kartallı, konseri dinlemek için salonu doldurdu.

Kartallı dinleyicileri ile buluşan Trakya Oda Orkestrası, seslendirdiği şarkılarla geceye renk kattı. Trakya Oda Orkestrası Şefi ve Genel Sanat Yönetmeni Alper Çam, klasik müziğin de bu renklilik içinde dinleyicisiyle buluşmaya hakkı olduğundan hareketle Trakya Oda Orkestrası’nı kurduklarını dile getirdi. Oda orkestrasının yapısı itibariyle daha kolay mobilize olarak dinleyicisiyle buluşabildiğine değinen Çam, dinleyicisini ayağına getiren değil, dinleyicisinin ayağına giden bir orkestra olduklarını, doğru ve samimi yaklaşıldığı takdirde dinleyicilerin değişik müzikal tatlara çok açık olduğuna değindi.

 

Trakya Oda Orkestrası Konseri sonunda Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hülya Çimen, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına Orkestra şefi Alper Çam’a teşekkür ederek plaket takdim etti. Plaketi alan Çam, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e orkestrayı Kartallılarla buluşturduğu için teşekkür etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar