Çocukların Hayalleri Gerçekleşti

Yakacık Doğa Anaokulu Çocuk Üniversitesi ve Kartal Belediyesi işbirliğiyle, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından desteklenen, ‘Common Language Of Toys (Oyuncakların Ortak Dili) Projesi hayata geçirildi. Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, proje çerçevesinde, Yakacık Doğa Anaokulu Çocuk Üniversitesi ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerini bir araya getirdi.

 

Yakacık Doğa Anaokulu Çocuk Üniversitesi ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin hediyeleşmesi ve yeni yıla mutlu girmeleri için düzenlenen kermes öncesinde çocuklar, kağıtlara yeni yıl dileklerini yazdılar. Daha sonra Yakacık Doğa Anaokulu velilerinin desteğiyle düzenlenen kermeste çocukların dileklerini yazdığı kağıtlar zarflara konulup numaralandırılarak dilek ağacına asıldı.

Çocukların yeni yıla mutlu bir şekilde girmelerini amaçlayan ‘Oyuncakların Ortak Dili’ projesinin son ve en güzel aşamasında ise Yakacık Doğa Anaokulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri, velileri, okul yöneticileri, eğitmenler, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal Belediyesi’nde bir araya geldi ve miniklere hediyeleri verildi. Minikler büyük bir heyecanla hediyelerini alırken yeni yılı, yeni umutlarla ve mutlulukla karşıladılar. Çocuklar, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve Yakacık Doğa Anaokulu’ndaki arkadaşlarına teşekkür ettiler. Kartal Belediyesi Başkan Vekili Ergun Öztaner de çocukların gözlerinde gördüğü heyecan ve gelecek coşkusunun her şeyden önemli olduğunu vurgulayarak projeye destek veren herkese Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına teşekkür etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar