Belediye Başkanı Öz parkları inceledi

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz yapımı tamamlanan ve devam eden parklarda incelemelerde bulundu.

Esentepe Mercan Parkı’nda öğrenciler ve mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Öz’ün yanına gelen çok sayıda vatandaş, Belediyenin çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade etti. Vatandaşlar, yapılan alanın geçmişte tedirginlik yaratan bir boş alan olduğunu ve olumsuz biçimde kullanıldığını, bu alanın parka dönüşümü ile rahat bir nefes aldıklarını ifade etti. Başkan’a teşekkür eden mahalle sakinleri “ailemiz, çocuklarımızla bu parka gelip rahatça gezmemize vesile oldunuz. Daha önce bu alanlar bizler için korku bölgeleri idi. Mezbelelik yerlerde kim olduğu belirsiz kişilerin barındığı yerlerdi. Bırakın çocuklarımızın buralardan geçmesini bizler dahi tereddüt ile bu yerlerden geçiyorduk. Park olarak düzenlenmesi ile bizleri rahatlattınız. Güzel bir parkımız oldu. Ailece parktan yararlanıyoruz. Aydınlatma sistemi bir harika, Bu nedenle size dua ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Parklara halkımız sahip çıkıyor”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz de vatandaşın parkları sahiplenmesi ve korumasının önemine vurgu yaparak “her mahallemizde park, oyun alanı, spor sahaları hedefimizi sürdürüyoruz. Kartal’da yeni parklar ile park sayısını 106 adetten toplam 139 adete çıkardık. Çocuklar için oyun alanı, büyükler için dinlenme alanı, gençler için spor sahaları yaptık. Yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Op. Dr. Altınok Öz, vatandaşların yansıra gençlerle de sohbet edip parkları korumalarını ve parklara sahip çıkmalarını istedi. Başkan Öz, “ Burada da gördüm ki parklara halkımız sahip çıkıyor. Bu bizi mutlu ediyor. Belediye olarak ekip arkadaşlarımızla yaptığımız her çalışmada halkımızın memnuniyeti önceliğimiz. Onlara en iyi hizmeti götürme çabasındayız. Parklarımızda her yaptığımız çalışma doğa ve insan içindir. Aydınlatmamızı güneş enerjisi ile sağlanmasının farkını tabii ki gördünüz. Gece elektrikler kesildiğinde parklarımız ışıl ışıl, ayrıca çocuk oyun alanlarına petrol türevlerinden sağlık için zararlı olabilecek döşemeler yerine kum serdik. Böylece çocuklarımız daha sağlıklı oyun alanlarından yararlanıyor. Burada da bir spor alanı oluşturduk. Ayrıca Başkanlığım döneminde Esentepe Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Esentepe Mahallesi Çilek Sokak’ta yeni futbol sahaları yaptık. Parklarımızın tamamında 47 adet spor sahası bulunmaktadır. Bu spor alanlarının 25 adeti başkanlığım döneminde oldu. 8 adet parkımızda koşu parkurunu da tamamlayıp halkımızın hizmetine sunduk. 2013 yılındaki hedeflerimizde 15 adet parkta basketbol ve futbol sahalarının kullanımı için çalışmaları tamamlamak var. Kartal’da spor alanlarının arttırılmasına çalışıyoruz. 33 adet okul bahçesine çocuk oyun takımları kurulmasını sağladık. 2013 yılı sonunda kadar başkanlığım döneminde yapılan park ve yeşil alan çalışmaları ile göreve başladığım dönem öncesine göre hizmetlerimizi iki katına taşımış olacağız” dedi.

x