Adnan Menderes olayı Başakşehir’de tiyatroda canlandırıldı

Merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının hücrede yaşadıkları dramı anlatan Yassıada hikâyesi Başakşehir de bir kez daha can buldu. Geçmişle ilgili öz eleştirinin yapıldığı, milli ve manevi duyguların bir kez daha pekiştirildiği oyuna Başakşehirli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

 

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ‘Sanat 3 Tiyatrosu’nun tek perdelik oyununda Adnan Menderes’in acı dolu yılları tiyatronun diliyle anlatıldı.

 

Demokratikleşme sürecine katkı sağlamak

 

Yakın tarihimizle yüzleşme, tüm olaylar yaşanırken millet olarak nerede hata yaptığımızı tekrar sorgulama ve bu sürece bir nebzede olsa katkı sağlamak amacıyla oyunun Türkiye’nin içinden geçtiği demokratikleşme sürecine katkıda bulunduğunu söyleyen senarist Fatih Gülbaba: “Katılım çok güzel ve salonumuzda dolu. Teknik imkânları ve kapasitesiyle salonumuzu çok beğendik. Bundan sonra yazacağımız diğer oyunların galasını da bu kültür merkezinde düşünebiliriz” dedi.

 

Yeter! Artık söz milletin

 

Güçlü olanın milletin iradesi olduğu, hakkın elbet bir gün tecelli edeceğinin vurgusuyla, yıllar önce çekilen acılar ve işkenceleri insanların gözünde yeniden canlandıran tiyatro oyununda koca bir tarihe tanıklık eden izleyiciler de gözyaşlarını tutamadı.

 

Oyun sonunda seyirciler sahne performansını ayakta alkışlarken, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş oyunculara çiçek takdim etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar