Zaman yazarından müthiş iddia: Sarıgül bir dünya lideri

Zaman yazarı Nuriye Akman bugünkü köşesini Mustafa Sarıgül’e ayırdı. Akman Sarıgül’ün son Çekmeköy mitingini seçim otobüsünden izlediğini kaydederek Sarıgül ile yaşadığı anekdotu anlattı.

Sarıgül’ü şu sözlerle bir dünya lideri olarak niteleyen Akman Sarıgül’ün temizlik hassasiyetinden de söz etmeden edemedi.

Sarıgül, otobüsün hareketinden önce Şişli Belediyesi’ndeki dünya liderleriyle çekilen fotoğraflarla donatılmış odasında neşeli anekdotlar aktardı. “Karşınızda bir dünya lideri var” demek istiyor gibiydi. Miting konuşmasını yanımızda prova ederken, adamlarına “Karşılama ve çıkış müziklerini iyi planlayın. Miting sonrasında 20 kişilik temizlik ekibi hazır olsun, biz çıkınca hemen alana girip ortalığı temizlesin.” gibi talimatlar vermeyi ihmal etmedi.

Siyasi terbiye ve saygı, örnek kişilik, yüksek kaliteli karakter

Milim milim ilerleyen otobüsün camından seçmenleriyle selamlaşırken, bize dönüp “Bakın bu bir halk hareketi. Tıpkı Tayyip Bey’in ilk günleri gibi” benzetmesini yaptı ve ani bir hareketle anonsları yapan İhsan Atay’a seslendi: “Rakipleri rencide edecek bir şey söylemiyorsun. Unutma! Bu negatif değil pozitif kampanya. ”

Çekmeköy’e yaklaşırken anonsçubaşına bir uyarısı daha oldu: “Sakın İstanbul’un kaderini de Kadir’ini de değiştireceğiz sloganını kullanma. Kadir abimize ayıp olur, onu kıracak bir laf söyleme.”

>> Yazının tamamını okumak için tıklayın

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar