Sancaktepe’de aile iletişim seminerleri devam ediyor

Sancaktepe Belediyesi Mutlu Evler Merkezi; Genç Gelecek ve Aile İrşat ve Rehberlik Birimi ile 06 Ocak Pazartesi günü “Aile İletişimin Dini ve Psikolojik Temelleri” konulu seminer gerçekleştirdi.

Sancaktepe sınırları içerisinde hizmet eden din görevlileri için düzenlenen kahvaltı programı ile başlayan etkinlik Prof Dr. Mehmet Zeki Aydın’ın semineri ile devam etti.

Mehmet Zeki Aydın kaynaşma ve sükûn bulunan yerin aile olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “İletişim aslında neyi, nerede, ne zaman söyleyeceğimizi bilmektir. Eskiden adab-ı muaşeret olarak bildiğimiz kuralların bugün iletişim olarak karşımıza çıktığını görüyoruz ki bu da iletişimin aile içinde ne kadar önemli olduğunu bizlere gösteriyor.”

Aile içi iletişimin sevgi ve saygı üzerine kurulması gerektiğini ifade eden Aydın; “Aynı yuvada yaşayan bireylerin sevgi, saygı, sorumluluk, sabır, şefkat, vb. duygular içinde yaşamaları gerekir” dedi. Yuvayı yaşanır hale getirmenin yollarından birinin de sevinç ve üzüntülerin paylaşılması olduğunu sözlerine ekledi.

İnteraktif şekilde gerçekleşen seminerde katılımcılar memnuniyetliklerini dile getirirken başta Belediye Başkanı İsmail Erdem olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar