Kartalspor’da disiplin sorunu

- Yorumla

Kartalspor’da disiplin sorunu, gerçek anlamda gözden geçirilmesi gereken bir şey haline gelmiş. Futbolcular keyiflerine göre tweetler atıyor, futbolcuların menajerleri orada burada futbolcuları pazarlıyor. Kartalspor taraftarı ise bu noktada ezilen konumunda, aşağılanan durumunda.

1945’te Muhakkak Başkan Ali ÖRS bu takımı kurarken nasıl sporcularla kurmuştu. Bugün yaşayıp ta Kartalspor’un düşürüldüğü şu durumları görse hakkını helal eder miydi acaba?

Futbolcular kafalarına göre taraftarlara sosyal medyadan laf atıyorlar. Fenerliyim falan yazıyorlar. Bursa’ya transfer olmuş olan Ethem Pülgir bu tweetinden dolayı, Bursasporlu taraftarlar tarafından eleştiri yağmuruna tutulunca, yaptığı açıklamada bile Kartalspor’u küçültüyor.

– ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK –

Şuraya bakın, “Kartalspor’da olduğum için yazdım, ora Kartal ne ciddiye alıyorsunuz” edasında açıklama yapıyor. Neymiş efendim, genç oyuncu. Gençleri disipline edemiyor musunuz ey Kartalspor yöneticileri. Bakın Bursaspor camiası nasıl disipline etti bu genci. Her neyse.

2014-01-09_04h45_50

Sadece futbolcu mu, bakın usta gazeteci Fethi Satıcı Kartalspor’daki disiplin sorunu için 1 Kasım 2013’te Kartal 24’e verdiği röportajda ne diyor;

– KANKALAR SIGARALARINI KARŞILIKLI İÇİYORLAR –

Fethi Satıcı: “Özellikle Kartalspor kulübünde en önemlisi disiplinde yok. Kulüp bünyesinde samimiyet ortamı almış başını gitmiş. Yöneticiler ve kulüpte görevli bazı kişiler sigaralarını karşılıklı içiyorlar ve laubali bir şekilde hareket ettikleri duyumları da var. Başkan vekili personel ile içli dışlı olmaması gerekmez mi? Ben eski bir Milli takım sporcusuyum bu yaşıma geldim böylesine başıboş bir spor kulübü görmedim. Yönetim disiplinli olur ve personele arasına bir sınır koyar. Bu sınır yok Kartalspor’da. Yönetim, üst kadro ve kulüp çalışanları her biri olmuş KANKA.”

– HODRİMEYDAN –

O zaman biz de Kartal 24 olarak hodrimeydan diyoruz. Bundan sonra “ne de olsa Kartalspor sallayın ya” diyerek orada burada Kartalsporlu olmaya yakışmayacak tweetler atan ya da yazılar yazan futbolcuları Kartal 24’te teşhir edeceğiz. Madem yöneticileriniz sizlerin bu tür “fenerliyim vs” tweetler atmanızı engellemiyor ya da taraftara hakaret etmenizin önüne geçemiyor, o zaman biz de medya olarak görevimizi yapacağız. Bundan sonra Kartalsporlu her futbolcunun sosyal medya hesaplarını takibe alacağız ve en ufak sorunlu tweetlerini haber yapacağız. Ayrıca şanlı Kartalspor taraftarları, bu tür durumlarda bize bildirsinler. Haydi şimdi bir Kartalspor futbolcusu fenerliyim falan desin ya da taraftarına hakaret etsin de görelim.

Adsız-1

x
Yorumlar