Kazaklar Bağcılar’da aşçılık eğitimi aldı

Kazaklar Bağcılar’da aşçılık eğitimi aldı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin davetlisi olarak İstanbul’a gelen Kazak öğrenciler Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde aşçılık kursuna katıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin davetlisi olarak Kazakistan’ın Kızılorda şehrinden Türkiye’ye gelen bir grup Kazak, Bağcılar Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde aşçılık kursuna katıldı. Kazakistan’da meslek kolejinde eğitim gören öğrenciler, bir hafta süre ile Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde aşçılık kursuna katıldı.

Öğrencilerin hocası Çarkinbayeva Zinat, İstanbul’da olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederken, “Bağcılar’da böyle bir kursa katılmış olmak da öğrencilerimiz için son derece faydalı oldu” dedi. Türk mutfağının çok sağlıklı ve faydalı olduğunu ifade eden Zinat, “Bu merkez çok güzel olmuş, her şey düşünülmüş. Küçük çocuğu olan kadınların bile buraya gelebilmeleri için yuva düşünülmüş. Bağcılarlı kadınlar çok şanslı ve sağlanan bu fırsatlardan en iyi şekilde istifa etmeliler” diye konuştu.

Türklerin sıcakkanlı ve samimi olduğunu ifade eden Zinat, “Bizimle ilgilenen herkese, özellikle Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bağcılar Belediye Başkanı da yaptığı açıklamada, “Kazakistan’dan bir grubu ilçemizde ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duydum” dedi.