Pendik’te Lale Sokak Altgeçidi Böyle Açıldı

Pendik Tren İstasyonu altgeçit çalışmaları kapsamında yapımı süren Lale Sokak Altgeçidi yaya kullanımına açıldı. Yapımının bu ayın sonunda tamamlanması beklenen 14 metre genişliğindeki alt geçitte dükkanlarla birlikte bir de engelliler asansörü bulunacak.

YapımınınUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, çevre düzenlemelerinin ise Pendik Belediyesi tarafından yürütüldüğü “Pendik Tren İstasyonu Altgeçit Çalışmaları” devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Lale Sokak Altgeçidi’nin yapımı büyük ölçüde tamamlandı. Toplam 14 metre genişliğindekialtgeçidi yayalar kullanmaya başladı. 12 adet dükkanın bulunacağı altgeçide engelliler için bir de asansör yapılacak. Geniş ve ferah hacmi ile yayalara ilaç gibi gelen Lale Sokak Altgecidinin bu ayın sonuna doğru tamamen bitirilmesi bekleniyor.

İstasyon altgeçidi üç ay içinde tamamlanacak

Bir diğer altgeçit olan İstasyon altgeçidinde de inşa çalışmaları sürüyor. Yayalar, bu altgeçidi aynı zamanda tren istasyonuna geçiş yolu olarak kullanabilecek. Bu geçidin de mart ayına doğru tamamlanması hedefleniyor. Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünün bir diğer çalışması ise eski imam hatip lisesinin bulunduğu bölgedeki arabalı altgeçidi. Mart ayına doğru bitirilmesi hedeflenen bu geçit de yine aynı fonksiyonla hizmet verecek