Mustafa Sarıgül Kartal CHP’yi Ateşledi

- Yorumla

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kartal CHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Saat 20:30 sularında CHP ilçe binasına gelen Sarıgül’ü İl Başkan Yardımcıları Özgür Nas, Doğan Çakmak, İlçe Başkanı Av. Kamer Gök, Başkan Yardımcıları Sadettin Topal, Erdal Kıskanç, Kadın Kolları Başkanı Gülçin Zaza Koştu, Gençlik Kolları Başkanı Tolga Gökçe, Kartal Belediyesi Başkan Aday Adayları Yrd.Doç. Dr. Hüsnü Süslü, Erol Altunoğlu, Av. Mustafa Yalçınkaya, Mimar Oğuz Aykan, Op. Dr. Birsen Tursun Demirel, Mustafa Kul, Turabi Artuç, Meclis üyesi Kemal Berk, Meclis Üyesi Aday Adayları Aydın Polat, Haydar Sabancı, Erzincan Karayaprak Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Turan Karataş, Cumhuriyet Mahallesi Birim Başkanı İsmail Şimşir ve çok sayıda partili karşıladı.

Sarıgül, burada yapmış olduğu selamlama konuşmasında, Kartal CHP İlçe Örgütünü, kadın ve gençlik kollarını ve partilileri adeta uyardı ve seçim süreci içerisinde etkili bir seçim çalışması başlatmalarını istedi, adeta Kartal CHP’yi ateşledi.

>> İlgili videolar için tıklayın

– “BANA BELEDİYEDEN DAVET GELDİ” –

CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı gösterildikten sonra CHP’ye hissedilir bir canlılık getirdiği belirtilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Şu anda burada bulunmayan, ama Kartal’ımıza çok emeği geçen, barış demokrasi ve özgürlükler adına çok büyük mücadeleler veren Sayın Mehmet Moğultay, bakanımı da saygıyla sevgiyle hürmetle yad ediyorum. Sevgili arkadaşlar niye ilçedeyim şu anda? Niye habersiz böyle geldim? Bana bir DAVET geldi yarın (CUMA) belediyemizin bir açılışı var. Ama Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisinin kültürünü, Cumhuriyet Halk Partisinin geleneklerini biliyor. Bana O daveti BELEDİYE DEĞİL, İLÇE BAŞKANI YAPARSA GELİRİM” şeklindeki konuşması, nedense ayakta ve coşkuyla alkışlandı.

– SARIGÜL, NE DEMEK İSTEDİ? –

Sarıgül, şöyle devam etti: “Değerli arkadaşlarım şunu bilmenizi isterim; yalnız bu yaptığım olay benim yapmam gereken bir olay. Ben bir siyasi kültürden bir siyasi gelenekten geliyorsam, benim emeğe saygım varsa buradaki alkışlarınız bana değil, buradaki alkışlarınız, siyaseti ve Cumhuriyet Halk Partisinin kültürüne ve geleneklerine uygundur. Bir Büyükşehir Belediye Başkanı İl Başkanı ile konuşmadan, il yönetimi ile konuşmadan, İl Gençlik Kolları Başkanı ile konuşmadan, İl Kadın Kolu Başkanı ile konuşmadan adım atamaz, ADIM ATMAM! Buradaki belediye başkanı “ÇOK GÜÇLÜYÜM” diyorsa, BAĞIMSIZ ADAY OLSUN. Bu güç Mustafa Sarıgül’ün gücü değil, bu güç, işte kurucularımız burada; Bu güç Cumhuriyet Halk Partisinin gücü. Burada konuşan seste benim sesim değil, burada konuşan ses Bülent Ecevit’in sesi, İsmet İnönü’nün sesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sesi.” yorumunu yaptı.

– “KENDİ ARANIZDA OLAYLARI TOPARLAYIN” –

Sarığül, “Bu günü yeni bir gün olarak kabul edeceğim. Kartal çok dinamiktir, Kartal daha özgürdür, Kartal yol gösterendir. Kartal yol bulandır. Kartal olaylara öncülük edendir. Kartal günlerce aylarca örgüt toplantılarında demokrasiyi barışı hakkı hukuku burada medenice tartışan bir ilçedir. Kartal Türkiye’nin 781 ilçesi içerisinde, barış açısından, özgürlükler açısından, devrimcilik açısından, halkla beraber olma ve halkla birlikte olması açısından, benim için öncü bir ilçedir. Sevgili kardeşlerim adayların bir an önce belirlenmesini bende çok arzu ediyorum. Ama taktir edersiniz ki, 8.5 sene yuvamdan ayrı kaldım. Çok farklı bir şekilde Genel Merkezimize de genel başkanımıza da şu şöyle olsun deme durumunda değilim. Sizden ricam şu; “kendi aranızda olayları toparlayın”, uyarısını yaptı. Sarıgül, “Kendi aranızda bir arkadaşınızı belirleyin ve Kartal Belediye Başkan adayı gösterin” mesajını verdi.

x
Yorumlar