Tayyip Erdoğan Kartal’da 20 yıl öncesini anlattı

- Yorumlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kartal’da katıldığı açılış töreninde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın Kartal’ın asfaltlı yollarını övmesi ve 20 yıl önceki İstanbul’u anlatması dikkat çekti.

Erdoğan’dan Kartal’ın asfaltlı yollarına övgü

Kartal’da sokaklar cadde asfalt böyle bir şey yoktu. O küçük yavrular ellerinde bidonla CHP’nin İSKİ’sinin suseri vardı tankerler gönderiyorlardı oralara. O tankerlerle su dağıtıyorlardı. Bidonlarla o yavrular su taşıyorlardı. İstanbul şuanda susuz değil ki. Artık su satan yerler kaldı mı. Hepsi kapandı gitti. Neyle bizimle gitti. Ham dolsun 2 yılda İstanbul’un susuzluğunu bitirdik. Sakarya’dan Trakya’dan dağları deldik İstanbul’a su getirdik. 11 Metrelik tünelle su geliyor niçin bir tarafta sıkıntı olursa öbür taraftan bunu gidelerim diye.

Allah’tan bunlar denizin altını görmüyorlar. Görseler onu da tıkamak için kampanya yaparlar. Allah’tan Marmaray’ı görmüyorlar. Görseler onu da durdurmak isterler. 3. Boğaz köprüsünü görüyorlar zaman zaman motorlarla oraya gidip çevreye aykırıdır diyorlar. Neymiş o 250 metre yüksekliğinde kuleler yükseliyor oradan asma köprü giderilecek. Bir taraftan ulaşımı çöz diyeceksin bunun için yapılan köprüye de karşı çıkacaksın. Siz 1’e de karşı çıktınız, 2’ye de karşı çıktınız 3’e de karşı çıkıyorsunuz. Sizin cibiliyetinizde var.

Erdoğan sözlerine 20 yıl öncesini anlatarak devam etti

Hava kirliliği dedik, susuzluk dedik ama en önemlisi çöp dağları. Soruyorum 94 öncesini hatırlayanlara soruyorum. Hatırlıyor musunuz o çöp dağlarını. Kardeşlerim o çöp dağlarını 1 yılda kaldırdık. Vahşi depolamadan modern depolamaya geçtik. Kemerburgaz’daki o vahşi depolama yok artık. Şile’deki o vahşi depolama yok. Ne demek modern depolama yani çöpten enerji üretiyoruz bir taraftan da bunları tamamı ile halkımıza kokusu ile varlığı ile zarar vermeyecek hale getirdik. Bunları biz yaptık. Artık şehirlerimizde bunları görebiliyor musunuz yok. Çok enteresandır. Biz bu adımları atarken maalesef bu CHP zihniyetinin bu adımları atamadığını görüyoruz. Bunların ne proje ne dert ne çözüm gibi derdi yok. Bu iş bizim işimiz. Biz dertliyiz çünkü. Dertli olduğumuz için de önce teşhis sonra da çözüm üretmek suretiyle yola devam ediyoruz.

Sizler bizi hiç bir zaman bir kenarda bırakmadınız hep bizimle yürüdünüz. Yaşanabilir bir şehir evet bizimle beraber oldu. Biz İstanbul’u CHP’den devraldık. İstanbul yolsuzluklar nedeniyle tarihinin en karanlık günlerini yaşadı. Yolsuzluk batağındaki İstanbul’u aldık bugünlere taşıdık. Sultan Abdulmecid’in hayalini biz gerçekleştirdik. Yolsuzluklara son verdiğimiz için üçüncü köprü inşaatına başladık. 2,5 Milyar dolara mal olacak 3. köprüyü yapıyoruz.

x