Hüsnü Süslü CHP Kartal ilçe örgütünde şok açıklamalar yaptı

31 Mart 2014 yerel seçimleri için CHP’den Kartal Belediye Başkan Aday Adayı olan Hüsnü Süslü, CHP Kartal İlçe Başkanlığında açıklama yaptı. Önceki akşam

Parti Genel Merkezinde yapılan MYK toplantısı sonucu PM onayı ile Hüsnü Süslü isminin açıklanmasından bir kaç saat sonra gece 03.00 civarı aday isminde değişikliğe gidilerek mevcut başkan Altınok Öz’ün açıklanması ilçe örgütü ve tabanında ciddi tepkiye yol açtı.

Akşam saatlerinde CHP Kartal İlçe Başkanlık binasında toplanan partililer yapılan bu son dakika değişikliğine öfkelenerek çok ciddi tepki gösterme kararı aldılar.

Süslü: “Gece yarısı değişiklik yapıldı!”

CHP Kartal’da konuşan Süslü “Beşli komisyonda benim ismim Hüsnü Süslü olarak çıkıyor. MYK’dan çıkan kararda Kartal Aday Hüsnü Süslü olarak çıkmış. Saat 20.00 de karar resmiyet kazanıyor. 60 Parti Meclisi Üyesinin olduğu bir toplantıda geçiyor. Daha sonra ne oluyor nasıl oluyor da aday isminde gece yarısı değişiklik yapılıyor.

Bu konuşmalar yapılırken Hüsnü Süslü ailesi ve partililerin bir çoğu göz yaşlarını tutamadıkları gözlendi. Partililer daha sonra Kartal Meydanında toplanarak Genel Merkeze toplu eylem yapacaklarını belirttiler.