Barış Manço Pendik’te anılıyor

- Yorumlar

Pendik Belediyesi her ay olduğu gibi şubat ayında da her beğeniye hitap eden kültür-sanat programları düzenledi. Çok sayıda etkinlik arasında unutulmaz sanatçı Barış Manço’nun ölümünün 15. yılı dolayısıyla düzenlenen konser ve anma programı da yer alıyor.

Şubat ayında da tiyatro gösterileri, söyleşiler, bilgilendirici seminerler, keyifli konserler, sergiler ile Pendikli sanatseverler yine doludizgin kültür-sanat ve sosyal etkinlik programlarında buluşacak. İşte bu ayın öne çıkan programları…

Sohbet programlarına devam

Her ay periyodik olarak belirli başlıklarla düzenlenen sohbet programlarının devamında, bu ay da 20 ayrı başlıkla sevilen isimler, dinleyicileriyle sohbetlerde bir araya gelecek. “Mesnevi Okumaları” adlı sohbet programında Mehmet Fatih Çıtlak; Mevlana Celaleddin Rumi’nin Mesnevi’sinden okumalar ve Tasavvuf Sohbetlerini sürdürürken, Kafa Dengi adlı sohbet programında Selahattin Yusuf ve Tarık Tufan sıcak bir muhabbet ortamında gündeme dair kültür, sanat ve siyaset konularını yorumlamaya devam edecek. Yine “Fuzuli Okumaları”yla Prof. Dr. İskender Pala, “Sağlığın Bereketi” programında Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, “Osmanlı Kadını” konusuyla Talha Uğurluel 20 ayrı başlıkla devam edecek sohbet programlarında bilgilerini dinleyicilerine aktarmaya devam eden isimlerden olacak.

Ayrıca Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi bu ay iki ayrı resim sergisine mekan olacak. 7-16 Şubat 2014 tarihleri arasında “Bu Bir U Dönüşü Değildir” isimli yağlı boya sergisinde Çetin Acar, 21-28 Şubat 2014 tarihleri arasında klasik resim sergisiyle Adil Özkan eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Barış Manço unutulmuyor

Her ay düzenlenen farklı konserlerle keyifli saatler geçiren Pendikliler Şubat ayında da yöresel eserler, türküler, halk müziği ve sanat müziği eserlerinin icra edildiği etkinliklerde buluşacak. Bu ayın bir diğer sürprizi de 7’den 70’e herkesin gönlünde yer eden Barış Manço olacak. 1 Şubat 1999 tarihinde kaybettiğimiz sevilen sanatçı Barış Manço, 23 Şubat Pazar günü saat 15.00’te Yunus Emre Kültür Merkezinde düzenlenecek “Ah Barış Abi Aşk Olsun” adlı programla anılacak. Pendik Belediyesi Çocuk Korosu’nun seslendireceği şarkıların seslendirileceği programda konuk olarak Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço da yer alacak.

H3N2 virüsü anlatılacak

Kültür-sanat programlarında etkinliklerinin çeşitliliğiyle öne çıkan Pendik Belediyesi büyükler ve çocuklar için 4 ayrı tiyatro gösterisiyle toplamda 8; yine büyükler ve çocuklar için 4 ayrı sinema gösterimiyle toplamda 8 filmi sunacak. Öte yandan sağlık seminerlerinde Gribal Enfeksiyonlar başlığında Türkiye’yi sarsan virüs olarak son günlerde adı geçen H3N2 virüsü hakkında Arif Nihat Asya Semt Merkezinde 8 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’te bilgilendirme yapacak. 15 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’te ise Uzm. Dr. Tülay Bayram Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezinde Kalp Hastalıkları ve Tedavi Yöntemlerini anlatacak.

Pendik Belediyesi şubat ayı kültür-sanat etkinlikleriyle ilgili detaylara bültenimizden ulaşabilirsiniz.

x